29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Zdrofit na 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim

19-08-2023 10:08

Zdrofit ma dla Was niecodzienną propozycję na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski – stretching i rolowanie po biegu. Planując udział w maratonie, należy pamiętać nie tylko o przygotowaniu przed startem, ale również o tym co po nim. Rozciąganie jest często pomijanym elementem treningu biegowego. Dlaczego jest to tak ważne, przeczytacie w dalszej części artykułu. 

Wbrew pozorom podczas biegania mięśnie nóg nie są angażowane równomiernie. Jedne partie pracują intensywniej od pozostałych, dodatkowo w trakcie wysiłku kurczą się i robią twarde. Marzena Osińska, Managera Fitness sieci Zdrofit podkreśla, że:

Stretching ma na celu usunięcie przeciążeń i za dużego napięcia mięśniowego. Po treningu, w tym po treningu biegowym, jesteśmy zmęczeni, odwodnieni, a to może prowadzić do powstawania mikrourazów. Ćwiczenia rozciągające mają za zadanie rozciągnąć i rozluźnić przestrzenie między mięśniami.

Rozciąganie po treningu pozytywnie wpływa na wzrost siły i poprawia elastyczność mięśni, dodatkowo zwiększa mobilność ciała i zakres ruchomości w stawach, polepsza koordynację ruchową i wspomaga naukę świadomości własnego ciała.

Rozciąganie po treningu biegowym jest istotne dla zachowania prawidłowej techniki, a także wpływa na szybszą regenerację. Pamiętajmy, żeby robić to w miarę naszych możliwości, a także brać pod uwagę, że bieganie angażuje nieoczywiste partie mięśniowe. 

Podczas 45. edycji Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, będziemy czekać na Was w specjalnej strefie rozciągania, gdzie pod okiem instruktora będziecie mogli skorzystać z mat i rollerów, które pomogą Wam się szybciej zregenerować po wysiłku. 

Nasz Zdofitowy team spotkacie również na trasie Maratonu. Niedługo przed metą, na ul. Świętokrzyskiej będziemy Wam kibicować. Mamy nadzieję, że to pomoże Wam ukończyć bieg. 

Trzymamy kciuki za Wasze starty!