29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Prezentujemy koszulki 44. Maratonu Warszawskiego i imprez towarzyszących!

12-09-2022 12:09

Koszulka, w której wyglądasz tak samo dobrze na codziennym treningu i spotkaniu ze znajomymi. Taka, która noszona na co dzień będzie przypominać Ci o tym, że masz powód do dumy.

Lifestyle w biegowym wydaniu

Koszulki z biegów ulicznych to istotna część każdego eventu. Pragniemy, aby koszulka naszego biegu była dla Was nie tylko pamiątką, ale też trofeum. Założona na nadchodzące zawody, kolejny trening, wyjście ze znajomymi lub niedzielny spacer – będzie wizytówką Was, jako biegaczy. Z tego powodu w tegorocznym projekcie oficjalnej koszulki New Balance nawiązujemy do klasyki, ale wykorzystujemy nowoczesną formę. Niech dobrze się nosi! Do biegowych spodenek, do dżinsów i jako powód do dumy.

O projektach

Hasło „BEEN, RUN, FINISHED” (nawiązanie do: I have been there. I have run there. I have finished this race.) powstało wiele lat temu, kiedy Maraton Warszawski odradzał się, jako ważne wydarzenie sportowe. Miało dawać wyraz silnej woli, konsekwencji i dumy biegacza z ukończenia biegu w Warszawie. W tym roku postanowiliśmy odświeżyć slogan i umieścić go na koszulkach wszystkich trzech biegów, które wystartują wspólnie w ostatnią niedzielę września. Jednocześnie, każdy z projektów graficznych wyróżnia charakter danego dystansu.
Maraton Warszawski to jeden z najstarszych biegów maratońskich w Europie. Jeden z nielicznych na świecie, którego ciągłości nie przerwała nawet pandemia. Mamy nadzieję, że zakładając koszulkę z ukończonego biegu, będziecie mogli pochwalić się tym w każdym miejscu na ziemi.
W tym roku na starcie wydarzenia, które łączy w sobie 3 biegi – 44. Maraton Warszawski, Pekao S.A. Warszawską Dychę i Bridgestone Sztafetę Maratońską – staną reprezentanci ponad 60 krajów. Każdy z Was zapisze kolejną kartę w 44-letniej historii imprezy. Oddając w Wasze ręce oficjalne koszulki, wierzymy, że zrobicie to złotymi zgłoskami i wielką literą!

Sesję zdjęciową naszych tegorocznych koszulek wykonała fotografka mody – Martyna Mierzejewska.


Koszulki do swoich pakietów możecie zamawiać do wyczerpania zapasów. Zrobicie to wchodząc w swój profil na stronie rejestracji i edytując zgłoszenie w zakładce Twojego Biegi.

Koszulki w Biurze Zawodów będą wydawane zgodnie z wcześniejszą deklaracją. Rozmiar koszulki należy wybrać w formularzu zgłoszeniowym. Zmiana rozmiaru koszulki możliwa jest poprzez edycję formularza zgłoszeniowego, jednak nie dłużej niż do 13.09.2022 r. Pula koszulek w danym rozmiarze jest ograniczona i organizator nie gwarantuje jej dostępności przez cały czas.


Punktem wyjścia dla naszego hasła było użycie w języku angielskim skróconej wersji zdania: Byłem tam, biegłem tam, ukończyłem (go – czyli bieg).

“I have been there; I have run there; I have finished this race”.

W wyniku celowego zabiegu skrócenia długiego zdania do sloganu powyżej wybraliśmy z niego trzy kluczowe słowa – imiesłowy bierne BEEN (forma bierna czasownika to be); RUN (forma bierna czasownika to run) oraz FINISHED (forma czasownika to finish).

Dobrym porównaniem w języku polskim będzie zdanie “Mam to nagrane”, oznaczające, że autor zdania coś kiedyś nagrał i nie jest istotne kiedy, a jedynie fakt, że nagrał, ma na taśmiei nie zawaha się tego nagrania użyć. Takie skróty w języku angielskim są naturalne i częste – dokładnie w taki sposób powstała nazwa odzieżowej brytyjskiej marki SEEN WORN KEPT (I have seen it – zobaczyłem, I have worn it – założyłem, przymierzyłem; I have kept it – zatrzymałem)