29 września 2024 / September 29th, 2024
 

#DrużynaWielkiegoBiegu – poznaj ich!

04-09-2023 14:09

To Wy – kibice, biegacze tworzycie opowieść o Maratonie Warszawskim. Każdy uczestnik – jego indywidualna przygoda i jego droga to część większej całości. Całości, którą wyróżnia jedno marzenie i jeden cel. Łączy nas wielka pasja i wytrwałość!

Cenimy Wasze codzienne – i większe i lokalne, zaangażowanie w rozwój społeczności biegowej, dlatego powołaliśmy do życia #DrużynęWielkiegoBiegu. 

Oto przyjaciele Fundacji “Maraton Warszawski”, których zaprosiliśmy do pierwszej edycji naszej akcji. Motywują do podejmowania wyzwań, opowiadają o własnych sportowych celach, zachęcają do rozpoczęcia lub rozwijania swojej przygody z aktywnością fizyczną. 

Sport to nie tylko wielkie imprezy, ale przede wszystkim sposób na dbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Wspólnymi siłami chcemy dawać dobry przykład na wielką skalę! 

Poznajcie #DrużynęWielkiegoBiegu oraz… dajcie się zaprosić do kolejnych odsłon akcji. Oznaczajcie nas w social mediach, pokażcie swoją pasję – dajcie się zobaczyć!Paula:

Jestem po prostu Paula. Na pierwszy biegowy trening wyszłam w 2015 i tak już zostało. Od 2019 r. jestem członkinią drużyny ASICS Frontrunner. Choć w ostatnim czasie najwięcej biegam za trójką dzieci, to w moim planie dnia zawsze jest miejsce na trening. Wyznaję zasadę, że nie biegam na czas, a mam czas na bieganie!


Bartek Piekarsky:

Bartek Piekarski – autor książki „15 złotych zasad, jak postępować w życiu”. Mentor zmiany nawyków i trener mentalny. Aktor. Praktyk, który rozwój osobisty dostrzega w każdej dziedzinie życia. Zaczął biegać w wakacje 2022 roku, choć dosłownie tego nienawidził. Teraz ma na swoim koncie kilka mniejszych biegów i swój pierwszy maraton. Czas na kolejne cele, bo dzięki nim może się rozwijać i stawać lepszą wersją samego siebie.


Artur – biegowywariat:

Cześć. Nazywają mnie „Biegowy Wariat”, biegam już od ponad 9 lat, a swój pierwszy maraton przebiegłem oczywiście w Warszawie. Jestem zdobywcą światowej korony maratonów World Marathon Majors. Bieganie to moja pasja i sposób na życie. Na co dzień pracuję w sklepie biegacza jako doradca, prowadzę swoje media społecznościowe oraz bloga. Dodatkowo trenuję ludzi i pomagam im w zdobywaniu marzeń. Podczas jubileuszowego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego biegnę bieg towarzyszący – Nice to Fit You Warszawską Dychę.


Angelika Gęca:

Nazywam się Angelika, biegam od 6 lat, ale trenuję od niespełna roku. Dzięki bieganiu udało mi się zrzucić 44 kilogramy po ciąży. Maraton Warszawski to mój debiut na tym dystansie po urodzeniu dziecka w ubiegłym roku. Marzy mi się na mecie czas 3:59:59.


Tomasz Sobania:

25-letni biegacz ekstremalny, który ma na swoim koncie kilka niezwykłych wypraw. Przebiegł przez całą Polskę (z Zakopanego do Gdyni), pobiegł z Polski do Rzymu i Barcelony, a w tym roku pokonał 3 600 km na trasie ze Stadionu Śląskiego do Maratonu w Grecji i z powrotem. Każdemu z tych biegów towarzyszył charytatywny cel, a dwie wyprawy doczekały się uwiecznienia w postaci książki. Jego kolejny plan – niczym Forrest Gump przebiec przez Stany Zjednoczone! Na co dzień prowadzi prelekcje w całej Polsce i trenuje w Sekcji Lekkoatletycznej Piasta Gliwice.


Sylwia Kućmierczyk:

Sylwia Kućmierczyk, entuzjastka biegania, instruktor PZLA oraz miłośniczka zdrowego stylu życia. Moja przygoda z bieganiem sięga dzieciństwa. Po kontuzji w 2019 roku, która przerwała moje biegowe wysiłki, postanowiłam zgłębić wiedzę na temat fizjologii wysiłku i treningu. I tak zrodziła się moja pasja do dzielenia się sportem i zdrowym stylem życia na kanałach społecznościowych, na których występuje jako Grażyna Biegania. Moją misją jest motywowanie innych do podjęcia aktywności fizycznej, budowania bazy wydolnościowej i czerpania radości z każdego treningu. Chcę pokazać kobietom, które szukają aktywności, że bieganie to nie tylko sport, ale także hobby poprawiające samopoczucie, zdrowie i pewność siebie.


Aneta:

Mam na imię Aneta. Moja biegowa przygoda rozpoczęła się w 2014 roku. Początkowo byłam biegaczem typowo asfaltowym. Jednak jak tylko spróbowałam biegów górskich- przepadłam 🙂 To tam czuję się najlepiej – głęboko oddycham, cieszę oczy pięknymi widokami, walczę ze słabościami i przesuwam swoje granice… Od 2022 roku jestem członkinią drużyny ASICS FrontRunner. Biegam dla czystej przyjemności z biegania. Każdego dnia wyznaję zasadę: w zdrowym ciele – zdrowy duch.

 

Drużyno Wielkiego Biegu – dziękujemy, że jesteście z nami!