29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Dr Łokieć zaopiekuje się finiszerami 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego oraz biegów towarzyszących

02-09-2023 12:09

Kilkudziesięciu masażystów będzie liczyć zespół warszawskiej Kliniki Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć, który 24 września zaopiekuje się finiszerami 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, Bridgestone Sztafety Maratońskiej oraz Nice To Fit You Warszawskiej Dychy. Z ekspertami kliniki będzie można spotkać się również przy okazji odbioru pakietu startowego na Expo Sport&Fitness zorganizowanym przy Biurze Zawodów. Będą wtedy udzielać biegaczom fizjoterapeutycznych konsultacji.

Za niecałe 3 tygodnie na ulice stolicy wybiegną uczestnicy 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Na listach startowych jest już prawie 6 tysięcy zawodników, a to nie koniec zapisów. Wszyscy pokonają zupełnie nową trasę, która poprowadzi z ul. Emilii Plater aż przez sześć dzielnic stolicy. 

 

Biegiem do strefy masażu

Organizatorzy zapewniają, że będzie płasko i szybko, a biegowe miasteczko zlokalizowane u stóp Pałacu Kultury i Nauki będzie spektakularne. Jego nieodłączną częścią jest strefa masażu, która zapewnia biegaczom profesjonalne masaże wspierające szybszą regenerację mięśni i pomagające redukować ich napięcia. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku biegaczami zaopiekują się masażyści i fizjoterapeuci z mieszczącej się w Warszawie przy ul. Okopowej 23 kliniki Dr Łokieć. 

– To będzie nasz szósty Maraton Warszawski w roli partnera strefy masażu. Poza tym codziennie pracujemy z biegaczami, doskonale wiemy co strzyka w ciele maratończykamówi z uśmiechem Mateusz Chajęcki, szef Kliniki Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć.  – Nasi pracownicy i wolontariusze pomogą biegaczom dojść do siebie po pokonaniu królewskiego dystansu. 

Strefa masażu 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego będzie usytuowana w pobliżu mety, niedaleko ulicy Emilii Plater. Do namiotu prowadzić będą specjalnie oznaczenia. Swoją pracę masażyści rozpoczną rano, a jako pierwsi z ich usług skorzystają uczestnicy biegu Nice To Fit You Warszawska Dycha. Pierwsi pojawią się na mecie już około godziny 10:00, mniej więcej na godzinę przed finiszem najlepszych na dystansie maratonu. Największa fala biegaczy spodziewana jest około godziny 12:30-13:00, wtedy bieg ukończą zawodnicy celujący w wynik 3:30-4:00.

W strefie rozstawione będą profesjonalne stoły do masażu, przy których pracować będzie kilkudziesięciu masażystów. Szef Kliniki Dr Łokieć szacuje, że strefa będzie gotowa obsłużyć nawet kilkuset biegaczy.

Na swoją kolej pewnie będzie trzeba trochę poczekać, ale naprawdę warto – podkreśla Mateusz Chajęcki. – Masaż po biegu może przyspieszyć proces regeneracji mięśni, których stan może być osłabiony po intensywnym biegu. Poprzez stymulowanie krążenia krwi, masaż dostarcza niezbędnych składników odżywczych do mięśni oraz przyspiesza usuwanie toksyn i kwasów mlekowych, które gromadzą się w mięśniach podczas wysiłku – tłumaczy.

 

Dr Łokcia spotkasz na expo

Eksperci kliniki Dr Łokieć będą udzielać konsultacji fizjoterapeutycznych również przed biegiem – na Expo Sport&Fitness przed 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim, które odbędzie się dniach 22-23 września we wnętrzach PKiN.

– Zapraszamy na nasze stoisko. Przyjrzymy się mięśniom i udzielimy wskazówek jak pracować z ciałem, aby unikać kontuzji. Podpowiemy również, jak przygotować się do niedzielnego maratonu – dodaje szef Kliniki Dr Łokieć. 

Klinika Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć jest oficjalnym partnerem Fundacji Maraton Warszawski od 2016 roku. Organizuje strefy masażu na Maratonie Warszawskim i Półmaratonie Warszawskim.