29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Running for clear air – biegowe spotkania na Polu Mokotowskim!

06-05-2024 20:05

Warszawa została wybrana do pierwszej edycji projektu Running For Clean Air prowadzonego przez World Athletics. To projekt, który ma na celu zwrócić uwagę na jakość powietrza – to szczególnie ważne dla naszego środowiska – osób spędzających czas na świeżym powietrzu – czy to spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze, czy po prostu bawiąc się z dziećmi lub swoimi pupilami.

Motywem naszych biegowych spotkań jest jakość powietrza i zdrowie. Wzrost świadomości środowiska biegowego to szansa na pozytywne przemiany w miastach. Chcemy wspólnie promować sport i zdrowy styl życia!

Zapraszamy na spotkania biegowe na Polu Mokotowskim! Naszymi trenerami będą Dominika Stelmach i Dariusz Nożyński. Wpadnijcie do nas – pierwszy trening już 8 maja!

 

Wydarzenie na FB >>> 

 

Spotkajmy się na świeżym powietrzu!

Zaplanowaliśmy kilka sesji treningowych na świeżym powietrzu. Dołączcie do nich – będzie odrobina ruchu, szansa na spotkanie z wybitnymi sportowcami i okazja, by miło spędzić czas. Odbędzie się 6 treningów – daty pięciu pierwszych są znane. Datę ostatniego – finałowego podamy niebawem.

Trenerami, z którymi będziecie mieli szansę się spotkać są wybitni:

  • Dominika Stelmach – globalna zwyciężczyni Wings for Life 2017 i 2024.
  • Dariusz Nożyński – wicemistrz świata w Wings for Life 2023.

DATY SPOTKAŃ: 8.05, 29.05, 26.06, 24.07, 28.08 + LAST EVENT (dokładna data niebawem)

DATA NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA: 8 maja (środa) 2024

GODZINA: 19:00

MIEJSCE SPOTKAŃ: Pole Mokotowskie, Pomnik Jazdy Polskiej (lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/zfrjK343jfZumAn89)

PLAN NA PIERWSZE SPOTKANIE: chwila wprowadzenia i rozmowa, spokojne 5km + ćwiczenia.

 

O czym jest Projekt Running for Clean Air?

Running for Clean Air to projekt, który promuje czystsze powietrze wśród osób spędzających czas na świeżym powietrzu – czy to spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerze, czy po prostu bawiąc się z dziećmi lub swoimi pupilami. Nasze działania opieramy na rzeczywistych danych. Od kwietnia zostanie zainstalowany monitor jakości powietrza na Polu Mokotowskim. Tutaj: https://kunakcloud.com/widgets/wa/wa4.html, możesz sprawdzić, jaka jest obecnie jakość powietrza w tym miejscu.

 

Projekt w Warszawie

Po uzyskaniu finansowania z Clean Air Fund – globalnej organizacji filantropijnej organizacji promującej czyste powietrze, do pilotażu projektu wybrano dwa miasta: Warszawę i Lagos.

Opierając się na pomiarach zanieczyszczenia powietrza, projekt wykorzystuje istniejące społeczności biegaczy, stymuluje pozytywne przemiany w miastach i zwiększa świadomość na temat jakości powietrza. Od zmniejszenia ryzyka chorób układu oddechowego po optymalizację wyników sportowych, dobra jakość powietrza to wygrana dla wszystkich zaangażowanych.

Akcja łączy bieganie i tematykę jakości powietrza. Projekt Running for Clean Air jest realizowany przez World Athletics we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski”, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Miastem Stołecznym Warszawa.

 

Strava

Jeśli używasz aplikacji Strava do śledzenia swojej aktywności fizycznej, dołącz do naszego StravaClub! Używamy go do ogłaszania kolejnych treningów i wydarzeń oraz udostępniania różnych aktualizacji.

Dołącz: https://www.strava.com/clubs/%20CleanAir_Warsaw