29 września 2024 / September 29th, 2024
 

38. PZU Maraton Warszawski wyróżniony IAAF Bronze Label

29-01-2016 11:01

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF odznaczyło 38. PZU Maraton Warszawski certyfikatem IAAF Bronze Label doceniając tym samym poziom organizacyjny i sportowy jednej z najstarszych w Europie imprez biegowych.

Wśród 24 imprez odznaczonych IAAF Bronze Label znalazły się uznane na świecie biegi jak Venice Marathon, Nagano Marathon, czy Zurich Marato Barcelona. W tym samym gronie pojawiła się również najstarsza na naszym kontynencie impreza biegowa, tj. Košice Peace Marathon, który podobnie jak 38. PZU Maraton Warszawski w procesie certyfikacyjnym brał udział po raz pierwszy.

Wśród wymogów IAAF znalazły się odniesienia zarówno natury organizacyjnej, atestu trasy, jak i sportowej. W gronie elity biegaczy muszą występować reprezentanci przynajmniej czterech krajów i obu płci. W przypadku mężczyzn z elity wymagany czas ukończenia maratonu to 2:12:00. W przypadku kobiet 2:32:00.

Organizacje biorące po raz pierwszy udział w procesie certyfikacji w pierwszym roku zobligowane są do aplikacji o wyróżnienie IAAF Bronze Label. 38. Maraton Warszawski jest trzecią polską imprezą na przestrzeni lat wpisaną do oficjalnego kalendarza IAAF World Athletics Club.