29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Rekrutacja wolontariuszy na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski!

18-08-2023 16:08

Wielki Bieg tuż tuż… Już 24 września 2023, samo centrum Warszawy stanie się areną dla wielkich maratońskich emocji. Tego dnia wystartuje bowiem 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Po raz pierwszy w historii start i meta Wielkiego Biegu zlokalizowane będą obok Pałacu Kultury i Nauki. Tysiące uczestników, których łączy jeden cel i wspólna pasja będzie mierzyło się z dystansem 42,195 km.

 

Wolontariat na wydarzeniu sportowym

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski będzie imprezą wyjątkową. Do jej obsługi potrzeba blisko 1 500 chętnych, którzy będą wspierać imprezę, działając w jednej z kilkunastu grup zadaniowych. Jeżeli jesteś gotowy na przeżycie przygody, kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę, która towarzyszy dużym imprezom sportowym, chcesz poznać nowych ludzi, dla których bezinteresowna pomoc innym ma również znaczenie, zarezerwuj czas w ostatnią niedzielę września i dołącz do fantastycznego team’u FMW!

 

Jak się zgłosić – krok po kroku:

1. Zarejestruj się na platformie wolontariatfmw.pl

2. Wypełnij krótki formularz.

3. Wybierz jedną z grup zadaniowych do której chcesz dołączyć. Szczegółowy opis grup znajdziesz na stronie: http://wolontariatfmw.pl/grupy-zadaniowe (strona dostępna po zalogowaniu) oraz tutaj, poniżej.

4. Zapisując się możesz wybrać opcję „Zapisz grupę”. Dzięki niej zgłosisz swoich znajomych do jednej grupy zadaniowej.

4. Po kliknięciu przycisku „Zarejestruj” twoje zgłoszenie zostanie przesłane do lidera.

5. Po akceptacji zgłoszenia dostaniesz maile z informacją o zakwalifikowaniu się do grupy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18.09.2023. Nie zwlekaj zapisz się już dziś!

 


OBSZARY DZIAŁAŃ WOLONTARIUSZY
– ZAPOZNAJ SIĘ I WYBIERZ SWOJĄ GRUPĘ

  • BIURO ZAWODÓW

Serce maratońskiej imprezy. Przez Biuro Zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy, uzyskać niezbędne informacje.

Limit wieku: 15 lat

  • INFO

To wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. To ekipa dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje.

Limit wieku: 14 lat

  • ELITA/ANTYDOPING

Wolontariusze z grupy Elita mają bezpośredni kontakt z najlepszymi biegaczami. Otaczają opieką najszybszych zawodników biegu – elitę biegaczy i biegaczek.

Limit wieku: 16 lat

  • EXTRA

Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe.

Limit wieku: 16 lat

  • ROWERZYŚCI

Nad zabezpieczeniem trasy biegu czuwają wolontariusze na rowerach. Mają oczy dookoła głowy i wyostrzone wszystkie zmysły, aby jak najszybciej reagować na nieprzewidziane sytuacje.

Limit wieku: 18 lat

  • STREFY ZMIAN SZTAFET

W ramach odcinka królewskiego, biegacze mogą zmierzyć się z dystansem 42,195 km pokonując go w trzyosobowej sztafecie. Na trasie w dwóch strefach, drużyny dokonują zamiany biegaczy. Wolontariusze czuwają nad sprawną organizacją stref, wpuszczają i wypuszczają biegaczy, wręczają medale i wodę.

Limit wieku: 14 lat

  • START

Zespół wspierający na starcie. Wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w miejscu zgodnym z zadeklarowanym czasem oraz wypuszczają sukcesywnie kolejne fale biegaczy. Po działaniach na starcie , grupa dołącza do grupy meta.

Limit wieku: 14 lat

  • META

Wolontariusze to grupa, która wita biegaczy na mecie, wydaje im napoje oraz owoce. Każdy z biegaczy zostaje obdarowany przez nich uśmiechem oraz zasłużonym medalem.

Limit wieku: 14 lat

  • MINI MARATON

Przygodę z bieganiem można zacząć już od najmłodszych lat. Dlatego w przeddzień maratonu najważniejszymi biegaczami stają się dzieci. Wolontariusze działający w tej grupie prowadzą dzieci na start, wręczają medale na mecie, a także pilnują porządku podczas imprezy.

Limit wieku: 14 lat

  • DEPOZYTY

Opiekunowie rzeczy osobistych wszystkich biegaczy. Zadaniem tego zespołu jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły bezpośrednio do rąk właścicieli.

Limit wieku: 13 lat


 

Co otrzymasz od Nas?

– zaświadczenie

– koszulkę

– identyfikator

– wyżywienie

– upominek od Fundacji „Maraton Warszawski”

– doświadczenie i nowe kompetencje

– niezapomniane emocje i wspomnienia


Masz pytania? Napisz na wolontariat@maratonwarszawski.com

Zapisy na wolontariat odbywają się w panelu wolontariusza >>>

 

Jeśli choć trochę pasjonuje Cię uczestnictwo w dużych wydarzeniach, lubisz sport i pomaganie innym, chcesz zobaczyć jak wyglądają wielkie, biegowe zawody z bliska – musisz z nami być! Przeżyj przygodę na wolontariacie FMW – niezapomniane wrażenia, masa nowych znajomości i trampolina rozwoju!

Dołącz do Ekipy FMW!