29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Rusza Puchar Maratonu w ramach akcji treningowej do Maratonu Warszawskiego

15-04-2021 13:04

Ostatni rok mocno zaburzył rytm startowy, a brak biegowych celów sprawił, że nie każdy potrafił znaleźć w sobie motywację do regularnych treningów. Dlatego postanowiliśmy ruszyć z wyjątkowym w swojej formule projektem, którego finałem będzie start w 43. Maratonie Warszawskim.

Już w najbliższych dniach startujemy z akcją “Trenuję do Maratonu Warszawskiego”, a Puchar Maratonu Warszawskiego będzie jego ważnym, ale nie jedynym elementem. Biegi możecie rozegrać w dowolnym miejscu, a następnie porównać się z innymi biegaczami. Celem akcji jest zmobilizowanie i wspieranie wytrwałości wśród przyszłych uczestników 43. Maratonu Warszawskiego, jak również tych, którzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji w sprawie startu.

Na zwycięzców Pucharu Maratonu Warszawskiego czekać będą nagrody, a obok comiesięcznych sprawdzianów formy, uczestnicy będą mogli liczyć m.in. na wsparcie merytoryczne w postaci dedykowanych planów treningowych, artykułów i spotkań on-line z ekspertami.

Cykliczne sprawdziany formy

W tym roku Puchar Maratonu Warszawskiego będzie stanowił nie tylko formę rywalizacji pomiędzy biegaczami, lecz także będzie istotnym testem formy przed docelowym startem. Cykl został zaplanowany na najbliższe 5 miesięcy tak, aby krok po kroku móc przygotować się do startu na królewskim dystansie.

Mamy nadzieję, że dla wielu z Was będzie to droga do maratońskiego startu, jednak pamiętajcie, że Puchar to osobne wydarzenie. Jeżeli nie planujecie startu w maratonie, Waszym tegorocznym celem może być samo ukończenie cyklu.

Biegi będą miały charakter wirtualny, dzięki czemu można je odbyć w dowolnej lokalizacji. Startować można za pomocą dedykowanej aplikacji, która udostępnimy nie później niż 20 kwietnia lub dowolnego innego urządzenia rejestrującego sygnał GPS (w tym wypadku będzie konieczność wgrania swojego wyniku).

W pakiecie Trenuję do Maratonu Warszawskiego znajdziecie możliwość wzięcia udziału w pięciu comiesięcznych sprawdzianach formy, zbudowanych na zasadach Pucharu Maratonu z poprzednich lat i zwiększającego się dystansu w każdej kolejnej próbie. Starty kontrolne w ramach akcji zaplanowano w terminach:

 •       24-25 kwietnia – 5km
 •       29-30 maja – 10km
 •       26-27 czerwca – 15km
 •       24-25 lipca – 20km
 •       28-29 sierpnia -25km

W ramach Pucharu Maratonu Warszawskiego będzie prowadzona klasyfikacja generalna oraz w grupach wiekowych, co 10 lat. Aby znaleźć się w klasyfikacji końcowej należy ukończyć minimum 3 biegi.

Dedykowane plany treningowe

Osiągnięte wyniki w ramach Pucharu Maratonu Warszawskiego będzie można nie tylko skonfrontować z innymi biegaczami. Będą one przede wszystkim stanowiły ważny wyznacznik bieżącej formy.

Plany przygotowaliśmy jedynie dla uczestników akcji „Trenuję do Maratonu Warszawskiego” w czterech wariantach, w zależności od prezentowanego poziomu sportowego. Po każdym ze sprawdzianów w ramach Pucharu Maratonu Warszawskiego uczestnik akcji otrzyma sugerowany plan treningowy do maratonu z rozpisaną strategią przygotowań. Dzięki temu każdy z Was będzie mógł optymalnie przygotować się na wielki finał i start na królewskim dystansie.

Sportowa rywalizacja z nagrodami

Dodatkową motywacją do udziału w akcji „Trenuję do Maratonu Warszawskiego” będą nagrody dla zwycięzców Pucharu Maratonu Warszawskiego, jak i szereg niespodzianek dla wszystkich uczestników akcji podczas jej trwania, jak i na samym 43. Maratonie Warszawskim. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia Pucharu Maratonu Warszawskiego oraz będzie miał możliwość otrzymania pamiątki związanej z wydarzeniem.

Trenująca społeczność

Liczymy na to, że wspólnie wysiłek, który chcecie włożyć w przygotowania do maratońskiego startu w Warszawie przekujemy w wspierającą i dzielącą się doświadczeniami społeczność, skupioną wokół tego celu. Z naszej strony będziemy wspierać tak powstałą grupę przez cykliczne zaproszenia na wykłady bądź konsultacje on-line ze specjalistami, mnóstwo ciekawej i wartościowej wiedzy w przygotowanych artykułach i poradach oraz w miarę możliwości spotkania biegowe organizowane specjalnie dla Was.

W sklepie Maratonu Warszawskiego pojawi się także limitowana kolekcja z linią produktów poświęconych akcji „Trenuję do Maratonu Warszawskiego”.

Startujemy 24 kwietnia!

Inauguracją akcji będzie pierwszy bieg na 5 km w ramach Pucharu Maratonu, który odbędzie się w weekend 24-25 kwietnia. Aby do nas dołączyć należy zarejestrować swój udział i wykupić jednorazowo pakiet za 69 złotych, który uprawnia do startu we wszystkich pięciu biegach, otrzymaniu planów treningowych, jak i wszystkich innych świadczeń wchodzących w skład akcji. Możesz zdecydować także na zakup poszerzonego pakietu z wysyłką medalu pamiątkowego Pucharu Maratonu na zakończenie Twojego udziału w cyklu.

 

PUCHAR MARATONU
Trenuję do 43. Maratonu Warszawskiego

 •  możliwość startu w 5 biegach w ramach cyklu Puchar Maratonu
 • umieszczenie osiągniętych rezultatów w wynikach ukończonych biegów
 • udział w końcowej klasyfikacji z podziałem na kategorie wiekowe
 • szansa na wygranie nagród dla zwycięzców kategorii
 • wirtualny numer startowy
 • wirtualny lub tradycyjny medal pamiątkowy Pucharu Maratonu 2021

  a do tego:
 • oficjalne plany treningowe dedykowane kilku przedziałom czasowym
 • cykliczne spotkania online z ekspertami
 • artykuły dedykowane uczestnikom akcji

  W tym roku trenujemy razem!