29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Przyśpieszamy w walce o ochronę środowiska

16-09-2019 13:09

Bądźmy dobrzy dla środowiska

Mniej plastiku, więcej świadomości, a wszystko to dla dobra planety. Taka m.in. myśl przyświecała nam przy okazji pracy nad 41. PZU Maratonem Warszawskim. I chociaż do ekologicznej mety jeszcze daleko, to już dziś możemy pochwalić się pierwszymi efektami. Ciebie również zapraszamy do włączenia się w nasze „zielone” inicjatywy.

Dawno, dawno temu, gdy 41. edycja PZU Maratonu Warszawskiego była jeszcze w powijakach (czyli to musiał być październik 2018 r.), wymarzyliśmy sobie, że nasze kolejne imprezy będą coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Wiedzieliśmy jednak, że z ekologią jest jak z maratonem – wymaga wytrzymałości i wytrwałości długodystansowca.

 

Przeanalizowaliśmy wszystkie elementy organizacji, sprawdziliśmy dostępne dla na rynku możliwości, zestawiliśmy je z potrzebami biegaczy i wyzwaniami organizacyjnymi olbrzymiego wydarzenia.

 

I postanowiliśmy zrobić wszystko, co w danym momencie zrobić możemy. W rezultacie już teraz poczyniliśmy kilka zmian, a Ciebie zachęcamy do wspierania naszych „zielonych” pomysłów. Bo razem możemy WIĘCEJ!

 

Oto, co udało nam się wprowadzić przy okazji tegorocznej edycji maratonu:

– papierowe kubki i naczynia z biodegradowalnego tworzywa

Papierowe kubki to coś, co już dawno wprowadziliśmy na nasze imprezy. Do nich dołączyły teraz biodegradowalne sztućce i miseczki, w których za metą zjesz regeneracyjny posiłek.

– wielofunkcyjne, pojemne worki z recyclingu

Odbierzesz je w biurze zawodów wraz z pakietem startowym, a jednocześnie oddasz w nich swój depozyt. Dzięki temu zamiast produkować nowy plastik, daliśmy istniejącemu nowe życie.

– koszulki z pakietów startowych będziemy wydawać Wam bez foliowych opakowań. Nie będzie też folii ochronnych na mecie.

Zminimalizowaliśmy zatem plastik, bez którego bez problemu wszyscy możemy się obyć.

– eko zbiórki

Przy biurze zawodów szukaj punktu zbiórki elektrośmieci. Dzięki zebranym elektrośmieciom wesprzemy biorącą udział w projekcie #BiegamDobrze Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Na start możesz natomiast zabrać zbędne ubrania i wyrzucić je za barierki. Zebrana przez nas odzież trafi do osób potrzebujących.

– punkty umożliwiające segregację śmieci

Na expo oraz w miasteczku biegowym znajdziesz bez trudu kosze umożliwiające segregację odpadów.