29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Trasa 40. PZU Maratonu Warszawskiego

03-08-2018 12:08

Tegoroczny Wielki Bieg będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na jubileusz, ale również ze względu na trasę, która pierwszy raz w historii będzie przebiegać przez Ogród Zoologiczny. Pobiegniemy przez najbardziej charakterystyczne miejsca na mapie Warszawy.

Przyznaję, że kiedy pierwszy raz przyszło nam głowy, że moglibyśmy umożliwić maratończykom przebieg przez Ogród Zoologiczny w Warszawie, mocniej zabiły nam serca. Dzięki olbrzymiej przychylności dyrekcji ZOO pomysł stał się rzeczywistością. Cieszymy się również, że spośród aż pięciu propozycji trasy, jakie zaproponowaliśmy władzom Warszawy, została wybrana właśnie ta. Umożliwia ona bowiem kibicom ciągły kontakt z biegaczami i łatwe obserwowanie przebiegu rywalizacji. A i dla biegaczy to trasa szalenie atrakcyjna, wydobywająca z krajobrazu Warszawy to, co najpiękniejsze” – mówi Marek Tronina, Dyrektor 40. PZU Maratonu Warszawskiego.

Bieg rozpoczniemy, podobnie jak tegoroczny półmaraton, na ulicy Konwiktorskiej, skąd udamy się w kierunku Placu Wilsona, a następnie wzdłuż Wisły na Most Gdański. Na prawym brzegu będzie czekać wyjątkowa atrakcja – trasa poprowadzi przez warszawski Ogród Zoologiczny. Dalej pobiegniemy do Mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić na lewobrzeże i udać się w kierunku Łazienek Królewskich. Będziemy mieli okazję przebiec przez najpiękniejszy fragment Traktu Królewskiego: ul. Belwederską przez Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a i Nowy Świat aż do Placu Zamkowego. Pobiegniemy na północ, a następnie Mostem Gdańskim udamy się na Pragę. Mostem Świętokrzyskim wrócimy do centrum, aby ulicą Dobrą i Wybrzeżem Gdańskim skierować się w stronę mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann. Do zobaczenia już 30 września!

 

Kliknij na mapę, aby ją powiększyć.