29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Rozpoczęły się zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską! Wspólny start z maratończykami!

22-06-2023 12:06

Rejestracja na Bridgestone Sztafetę Maratońską właśnie się rozpoczęła! 


W drużynie siła!

Nic nie motywuje i nie wzmaga takich emocji tak, jak rywalizacja drużynowa. Dlatego… zbierz 3-osobową grupę przyjaciół, rodzinę lub koleżanki i kolegów z firmy, aby wspólnie wziąć udział w święcie biegania, jakie opanowuje stolicę Polski co roku w ostatnią niedzielę września i poczujcie atmosferę Maratonu Warszawskiego! W tym roku startujemy 24 września – jeśli choć trochę lubisz bieganie, nie może Cię zabraknąć! Skompletuj team i wystartujcie wspólnie.

Rywalizacja drużynowa to okazja, by zacieśnić więzi i dobrze się bawić. Dajcie sobie szansę na wspólny, wyjątkowy czas – bieg sztafetowy wyzwala ogrom pozytywnych emocji!

 

Dla kogo bieg sztafetowy?

Bridgestone Sztafeta Maratońska to wspaniała możliwość także dla tych, którzy dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu, a jednocześnie pragną poczuć magię i stać się częścią Wielkiego Biegu. Krótszy dystans to okazja do wejścia w świat biegów ulicznych, zaznajomienia się z atmosferą dużych wydarzeń biegowych oraz sposób na integrację z bliskimi.

Bridgestone Sztafeta Maratońska organizowana przy Maratonie Warszawskim to okazja do poczucia bliskości Wielkiego Biegu. Atmosfera królewskiego dystansu jest wyjątkowa – tak samo jak nasze zawody. Historia, oprawa biegu oraz jego symbolika jest czymś, co wyróżnia Maraton Warszawski. Biegamy w stolicy nieprzerwanie od 1979 roku!

Dołączcie jako drużyna i twórzcie z nami kolejną odsłonę Wielkiego Biegu. Napiszcie swoją biegową – drużynową opowieść.


Trzyosobowe zespoły i dystans maratonu

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej tradycyjnie dzielą między sobą dystans maratonu: zawodnik na pierwszej zmianie ma do pokonania około 10 kilometrów, drugi– około 18 kilometrów, a ostatni – około 14 kilometrów. Strefy zmian zlokalizowane będą w miejscach umożliwiających szybki powrót do okolic startu, dzięki czemu każdy uczestnik będzie miał komfort niezależnie od tego, na której zmianie pobiegnie.

 

Wspólny start z maratończykami i ta sama trasa!

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej startują wraz z maratończykami na WSPÓLNEJ TRASIE, która przebiegać będzie przez serce stolicy i atrakcyjnie turystycznie lokalizacje. Dokładna mapa trasy opublikowana zostanie niebawem.


#BiegamDobrze
Przy organizacji Bridgestone Sztafety Maratońskiej nie może zabraknąć akcji #BiegamDobrze. Jest to inicjatywa, która pozwala połączyć bieganie i pomaganie. Jej uczestnicy zebrali już blisko 7 milionów złotych na rzecz partnerskich organizacji dobroczynnych. Do biegu można zapisać się poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Zakładając swoją wirtualną zbiórkę pozyskujemy środki na ważne społeczne cele, a po przekroczeniu 1000 zł w prezencie od wspieranej organizacji otrzymujemy pakiet startowy na bieg. Chcecie dodać swojemu startowi dodatkowego sensu? Sprawdźcie, jak to zrobić >>>


Jeżeli:

 • to jeszcze nie czas na maraton,
 • wolisz krótsze biegi,
 • chcesz zintegrować się z bliskimi,
 • robisz przerwę od długich biegów,
 • wracasz po kontuzji,

a nie chcesz, aby ominęły Cię emocje i atmosfera ostatniej niedzieli września – do zobaczenia na  Bridgestone Sztafecie Maratońskiej!


Odbiór pakietu startowego: 

 1. Pakiet startowy na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i imprezy towarzyszące, w tym Bridgestone Sztafetę Maratońską, odbierać można w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).
 2. Biuro Zawodów otwarte jest w dwa dni – w piątek oraz sobotę poprzedzające ostatnią niedzielę września – 22 i 23 września.
 3. UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie jest czynne.
 4. Pakiety startowe na Bridgestone Sztafetę Maratońską odbiera kapitan lub osoba pisemnie przez niego upoważniona na podstawie karty startowej z podpisami wszystkich uczestników sztafety.

Termin biegu: 24 września 2023

Godzina startu: 9:00, razem z 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim

Dystanse do pokonania:

 • zawodnik na pierwszej zmianie: około 10 kilometrów,
 • drugiej: około 18 kilometrów,
 • trzeciej: około 14 kilometrów.