29 września 2024 / September 29th, 2024

Mini Maraton – o biegu

Mini Maraton co roku czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Zapraszamy do udziału w Małym Wielkim Biegu – biegowej rywalizacji dla najmłodszych. 

Więcej informacji technicznych o biegu-edycji 2024 opublikujemy bliżej terminu wydarzenia.

 


 

Mini Maraton podzielony jest na kategorie wiekowe – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Najmłodsza kategoria wiekowa – dzieci do lat trzech, wystartować mogą wraz z opiekunem. Górny limit wieku wynosi 16 lat. Wszyscy otrzymają na mecie piękne, pamiątkowe medale. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

 

Zarażamy biegową pasją i zdrowym stylem życia

Start w Mini Maratonie to świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia. Wierzymy, że udział w zawodach jest dla dzieci i młodzieży przygodą, sposobem na dobrze spędzony dzień. Zachęcajmy najmłodszych do aktywności – bądźmy dla nich wzorem, dobrym przykładem i pokazujmy możliwości. Sięgajmy wspólnie po sportowe przeżycia – start w grupie rówieśników w atmosferze Wielkiego Biegu to niezapomniana atrakcja.

Wyniki biegów dzieci mierzone są w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu. Mali sportowcy mogą poczuć się jak zawodowi biegacze! Nie braknie również oprawy biegu i kibiców. Może udział w tych zawodach okaże się początkiem pięknej biegowej przygody? 

Zapraszamy również do kibicowania najmłodszym – gorący, pozytywny doping rodziców i bliskich, oklaski i wspólne przeżywanie tego wydarzenia to ważny element startu w zawodach! 

 

Rodzicu – Twoje nastawienie jest ważne!

Biegi dziecięce i młodzieżowe to forma rozrywki oraz spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim sposób na sportową edukację i promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych pociech. Dziękujemy, że angażujesz się w prozdrowotne działania i pokazujesz piękno sportu! 

Podczas wydarzenia dbamy o to, aby nie narzucać dzieciom niezdrowej presji i nie budzić negatywnych emocji, rywalizacji ponad wszystko – to wydarzenie ma być dla nich szansą na zapoznanie się z pozytywnymi emocjami, jakie towarzyszą biegom. Pragniemy pokazać korzyści wynikające z aktywności – chcemy, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy, był dobrą zabawą i zapisał się w pamięci jako przyjemne doświadczenie. Mamy nadzieję, że Twoje podejście jest podobne! Dziękujemy, że wspólnie możemy wychowywać nowe pokolenie i wspierać je w rozwoju, wzrastaniu w zdrowiu i przeżywać razem miłe chwile. 

 

 


Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.