24 września 2023 / September 24th, 2023

Mini Maraton – o biegu

 

Mały Wielki Bieg – wspólne miejsce startu z maratończykami 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego! Nationale-Nederlanden Mini Maraton czeka na dzieci i młodzież, które chcą poczuć się jak dorośli maratończycy! Zapraszamy do udziału w Małym Wielkim Biegu – biegowej rywalizacji dla naszych pociech. 

Więcej informacji technicznych o biegu znajduje się na dole strony.

 

BIURO ZAWODÓW:

Numery startowe odbierać  można w Biurze Zawodów – Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1

Godziny pracy Biura Zawodów:

 • 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
 • 23 września 2023 (sobota) – od 10:00 do 30 minut przed startem danej tury

JAK ODEBRAĆ NUMER STARTOWY:

 • Pakiet startowy dziecka należy odebrać odpowiednio wcześniej przed startem (w piątek lub w sobotę, jednak nie później niż 30 min przed startem danej tury).
 • Do odbioru pakietu na Mini Maraton konieczne jest samodzielne wydrukowanie Karty Startowej (Karta jest do pobrania z profilu osoby zgłaszającej – TWOJE BIEGI->KARTA STARTOWA).
 • Karta Startowa musi być podpisana przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka, nawet jeśli zapisywał je ktoś inny (na przykład opiekun szkolny).
 • Numery startowe wydawane są jednej osobie. Przykład: jeśli ktoś zapisał pięcioro dzieci, to odbiera wszystkie pięć numerów startowych. Nie ma możliwości, aby podzielić odbiór pakietów między kilka osób.
 • Uwaga! Bez podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego Karty Startowej numery startowe nie będą wydawane!
 • Jeśli pakiet na Mini Maraton odbiera za osobę zgłaszającą ktoś inny, ta osoba musi mieć wydrukowaną i podpisaną przez opiekuna prawnego kartę startową oraz zdjęcie dokumentu tożsamości osoby zapisującej dziecko.

23.09.2023 – WYNIKI:

Wyniki dzieciaków publikowane będą na stronie: https://sts-timing.pl/event/mini-maraton-warszawski-2/ po zakończeniu każdej tury startowej.


Po raz pierwszy w historii – symboliczne miejsce startu!

W tym roku po raz pierwszy w historii najmłodsi wystartują w samym centrum Warszawy – na ulicy Emilii Plater. Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbędzie się w sobotę 23 września w tym samym miejscu, w którym następnego dnia na trasę wyruszą dorośli uczestnicy 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, Nice To Fit You Warszawskiej Dychy oraz Bridgestone Sztafety Maratońskiej!

Mini Maraton podzielony jest na kategorie wiekowe – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Najmłodsza kategoria wiekowa – dzieci do lat trzech, wystartować mogą wraz z opiekunem. Górny limit wieku wynosi 16 lat. Wszyscy otrzymają na mecie piękne, pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

Zarażamy biegową pasją i zdrowym stylem życia

Start w Mini Maratonie to świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia. Wierzymy, że udział w zawodach jest dla dzieci i młodzieży przygodą, sposobem na dobrze spędzony dzień. Zachęcajmy najmłodszych do aktywności – bądźmy dla nich wzorem, dobrym przykładem i pokazujmy możliwości. Sięgajmy wspólnie po sportowe przeżycia – start w grupie rówieśników w atmosferze Wielkiego Biegu to niezapomniana atrakcja.

Trasy biegów zlokalizowane będą w maratońskiej przestrzeni ulicy Emilii Plater, która nazajutrz będzie miejscem startu i mety maratonu. Również wyniki biegów dzieci mierzone będą w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu. Mali sportowcy będą mogli poczuć się jak zawodowi biegacze! Nie zabraknie również oprawy biegu i kibiców. Może udział w tych zawodach okaże się początkiem pięknej biegowej przygody? 

Zapraszamy również do kibicowania najmłodszym – gorący, pozytywny doping rodziców i bliskich, oklaski i wspólne przeżywanie tego wydarzenia to ważny element startu w zawodach! 

 

Rodzicu – Twoje nastawienie jest ważne!

Biegi dziecięce i młodzieżowe to forma rozrywki oraz spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim sposób na sportową edukację i promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych pociech. Dziękujemy, że angażujesz się w prozdrowotne działania i pokazujesz piękno sportu! 

Podczas wydarzenia dbamy o to, aby nie narzucać dzieciom niezdrowej presji i nie budzić negatywnych emocji, rywalizacji ponad wszystko – to wydarzenie ma być dla nich szansą na zapoznanie się z pozytywnymi emocjami, jakie towarzyszą biegom. Pragniemy pokazać korzyści wynikające z aktywności – chcemy, aby ten dzień był dla nich wyjątkowy, był dobrą zabawą i zapisał się w pamięci jako przyjemne doświadczenie. Mamy nadzieję, że Twoje podejście jest podobne! Dziękujemy, że wspólnie możemy wychowywać nowe pokolenie i wspierać je w rozwoju, wzrastaniu w zdrowiu i przeżywać razem miłe chwile. 

 

Miasteczko Biegacza pełne atrakcji dla dużych i małych

Oprócz startów w ramach Małego Wielkiego Biegu oraz niedzielnych biegów dla dorosłych biegaczy zapraszamy całe rodziny oraz kibiców do odwiedzenia Miasteczka Biegowego. Pod Pałacem Kultury i Nauki w dniach 23 i 24 września powstanie Marathon Fan Zone – miasteczko z atrakcjami dla dzieci i wszystkich kibiców pod PKiN. Na terenie rozciągającym się od ulicy Marszałkowskiej, aż do Emilii Plater powstanie obszar pełen atrakcji.

W Miasteczku będzie można między innymi:

 • skorzystać z darmowych atrakcji dla dzieci: dmuchańca (jedynie w niedzielę), oferty animatorów zabawy, poczęstunków, strefy chillu,
 • wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami; pomalować buzie; otrzymać darmowe gadżety do kibicowania,
 • odwiedzić strefy naszych partnerów, którzy oferować będą możliwość przebadania się, konsultacji, rozmów z ekspertami.

Dowiedz się więcej o atrakcjach >>>


ZOBACZ MEDAL >>>

TERMIN:

Zawody odbędą się w sobotę, 23 września. Starty rozłożone są na tury – godziny podane są poniżej. Podane godziny mają charakter orientacyjny.

 

MIEJSCE:

Ul. Emilii Plater – w okolicach Pałacu Kultury i Nauki.

 

KATEGORIE:

Kategoria, dystans i godzina startu uzależnione są od wieku dziecka:

 • Bieg Bąbla – do 3 lat (2020-2023) – ok. 80 metrów
  I tura, 11:00 – numery od A101
  II tura, 11:15 – numery od A201
  III tura, 11:30 – numery od A301
  IV tura, 11:45 – numery od A401
  V tura, 12:00 – numery od A501
 • Bieg Krasnala – 4-5 lat (2018-2019) – ok. 100 metrów
  I tura, 12:15 – numery od B101
  II tura, 12:30 – numery od B201
  III tura, 12:45 – numery od B301
  IV tura, 13:00 – numery od B401
  V tura, 13:15 – numery od B501

 • Bieg Smyka – 6-7 lat (2016-2017) – ok. 150 metrów
  I tura, 13:30 – numery od C101
  II tura, 13:45 – numery od C201
  III tura, 14:00 – numery od C301
  IV tura, 14:15 – numery od C401

 • Bieg Urwisa – 8-9 lat (2014-2015) – ok. 200 metrów
  I tura, 14:30 – numery od D101
  II tura, 14:45 – numery od D201
  III tura, 15:00 – numery od D301
 • Bieg Zucha – 10-11 lat (2012-2013) – ok. 400 metrów
  I tura, 15:15 – numery od E101
  II tura, 15:30 – numery od E201
 • Bieg Juniora – 12-13 lat (2010-2011) – ok. 750 metrów
  I tura, 15:45 – numery od F101

 • Bieg Nastolatka – 14-16 lat (2007-2009) – ok. 1500 metrów
  I tura, 16:00 – numery od G101

 

TRASY BIEGÓW:

Trasy biegów zlokalizowane będą na ul. Emilii Plater. Meta każdego dystansu znajdzie się na wysokości Sali Kongresowej. Miejsce startu każdej tury zdeterminowane będzie długością dystansu. Zachęcamy do zapoznania się z mapą.

Rodzicu pamiętaj: wszystko się zaczyna i kończy na Emilii Plater, parking pod PKiN będzie niedostępny. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

 

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ:

Prawo startu w Nationale–Nederlanden Mini Maratonie mają dzieci w wieku do 16 lat (urodzone w roku 2007 lub później).

Z wyjątkiem Biegu Bąbla, uczestnicy startują w biegach samodzielnie (bez rodzica/opiekuna). W Biegu Bąbla – najmłodszej kategorii wiekowej (do 3 lat) dziecko może startować z jednym rodzicem/opiekunem.


OPŁATA STARTOWA:

Opłata startowa za udział w Biegu wynosi 35,00 złotych za każdego uczestnika.

 

W PAKIECIE STARTOWYM:

W pakietach startowych uczestnicy otrzymują:

 • numer startowy z chipem do pomiaru czasu i agrafkami
 • wodę mineralną Magnesia
 • plasterki opatrunkowe od Grupy LuxMed
 • chusty wielofunkcyjne od Nationale-Nederlanden

 

ZA LINIĄ METY:

Za linią mety na dzieci i młodzież czekać będą:

 • pamiątkowe medale
 • banany Yellow
 • woda mieneralna Magnesia
 • SONKO Mini Wafle ryżowe


KLASYFIKACJE I NAGRODY:

 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Nationale–Nederlanden Mini Maraton, otrzymują na mecie pamiątkowe medale.
 • Trzy najlepsze dziewczynki oraz trzej najlepsi chłopcy w każdej klasyfikacji – kategorii wiekowej (każda z klasyfikacji powstaje w wyniku połączenia wyników poszczególnych tur) otrzymają pamiątkowe puchary.


ZAPISY:
Zapisy odbywają się na stronie REJESTRACJI >>>

 

REGULAMIN:
Dostępny TUTAJ >>>

 

LISTA STARTOWA:
Dostępna TUTAJ >>>

 

WYDARZENIE FB – Dołącz >>>


Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.