24 września 2023 / September 24th, 2023

Mini Maraton – o biegu

Mały Wielki Bieg 

Mały Wielki Bieg to wydarzenie dla dzieci i młodzieży i szansa, by poczuć smak rywalizacji, a przede wszystkim dobrej, sportowej zabawy! Co roku wszystkich młodych adeptów biegania zapraszamy do udziału w MINI MARATONIE – biegach dla dzieci przed Maratonem Warszawskim!

Maraton Warszawski to impreza, która rokrocznie odbywa się w ostatnią niedzielę września. Mini Maraton, zgodnie z tradycją, rozgrywany jest sobotę – dzień przed biegiem głównym.

 

Zabawa i profesjonalizm

Zawody zawsze odbywają się w miejscu dostosowanym do biegów grupowych, na terenie wydzielonym. Gościliśmy już między innymi na Torze Wyścigów Konnych Służewiec i na Stadionie Polonii. Co roku wybrana lokalizacja umożliwia wspólne spędzenie czasu – rodzice i bliscy uczestników mogą dopingować biegaczy i przyglądać się z bliska całej rywalizacji. 

Mini Maraton podzielony jest na kategorie wiekowe – w zależności od wieku uczestnicy rywalizują na różnych dystansach. Najmłodsza kategoria wiekowa – dzieci do lat trzech, wystartować mogą wraz z opiekunem. Limit wieku uczestników wynosi 17 lat. Dla najlepszych w każdej kategorii wiekowej przewidziano pamiątkowe puchary.

 

Start w Mini Maratonie to nie tylko świetna zabawa, ale i niezapomniane wspomnienia na lata. Każdy uczestnik otrzymuje na mecie pamiątkowy medal, a wynik biegu mierzony jest w pełni profesjonalnie – za pomocą elektronicznego pomiaru czasu. Czy udział w tych zawodach okaże się początkiem pięknej biegowej przygody? 

 


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wszelkie informacje techniczne dotyczące MINI MARATONU 2023 zostaną podane w najbliższym czasie!

Odbiór pakietu startowego: Pakiety startowe na MINI MARATON odbierać można już w piątek (dzień przed biegiem) w biurze zawodów Maratonu Warszawskiego (Pałac Kultury i Nauki) lub w dniu Mini Maratonu (sobota) na terenie rozgrywania zawodów.

Termin: (rokrocznie) sobota poprzedzająca ostatnią niedzielę września.