29 września 2024 / September 29th, 2024
 

Aplikacja mobilna już dostępna

22-09-2020 08:09

Zachęcamy do skorzystania z aplikacji mobilnej „MARATON WARSZAWSKI”, dzięki której  zarejestrujesz swój bieg, a także będziesz miał zawsze pod ręką wszystkie przydatne informacje związane z Twoim startem w 42. PZU ORLEN Maratonie Warszawskim.

Jeśli już ją pobrałeś, upewnij się czy posiadasz najbardziej aktualną wersję (Android 1.0.3; iOS 1.0.2). Możesz ponownie odnaleźć sklep z aplikacjami i sprawdzić czy przy aplikacji pojawiła się opcja „Aktualizuj”.

Aplikacja „MARATON WARSZAWSKI” dostępna jest w Sklepie Play (Android) oraz w iStore (iPhone). Jej główną funkcjonalnością jest możliwość zarejestrowania Twojego startu w 42. PZU ORLEN Maratonie Warszawskim na wybranym dystansie. Dzięki temu osiągnięty przez Ciebie rezultat znajdzie się automatycznie w oficjalnych wynikach. Pamiętaj, aby po jej uruchomieniu i pojawieniu się komunikatów zaakceptować zgody na lokalizację GPS oraz dostęp do aparatu. Inaczej aplikacja nie będzie działała poprawnie. Aplikacja musi też mieć zgodę na działanie w tle. Aby to sprawdzić, należy:

  • Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – BATERIA – należy zezwolić na pracę aplikacji w tle. Wyłączona powinna być również opcja optymalizacji energii.
  • iOS (iphone): USTAWIENIA – Maraton Warszawski – ODŚWIEŻANIE W TLE włączone

Polecamy sprawdzenie działania aplikacji „MARATON WARSZAWSKI” poprzez rejestrację swojej aktywności na świeżym powietrzu. W tym celu kliknij na ikonkę biegacza w prawym dolnym rogu. Poczekaj na odnalezienie sygnału GPS oraz kliknij w przycisk START. Aby zatrzymać rejestrowanie po treningu użyj przycisku STOP, co powinno spowodować wyświetlenie się podsumowania treningu w postaci pokonanego dystansu, czasu oraz osiągniętego tempa.

Możliwość rejestracji startu w ramach 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego będzie aktywna od 26 września, godz.: 0:00 do 27 września, godz.: 23:59. Aby ją rozpocząć, uruchom aplikację, a następnie wybierz wydarzenie (dystans), w którym bierzesz udział:

  • Naciśnij „Rejestruj wyścig i poczekaj, aż telefon odnajdzie dobry sygnał GPS i pokaże Twoją pozycję na mapie.
  • Wciśnij start i rozpocznij bieg
  • Po osiągnięciu dystansu aplikacja automatycznie zatrzyma czas i pokaże okno do wpisania Twojego adresu e-mail podanego podczas rejestracji na bieg oraz numeru startowego
  • Po wgraniu czasu, aktywuje się przycisk TWÓJ WYNIK, gdzie zobaczysz Twój rezultat oraz aktualne miejsce.

W aplikacji MARATON WARSZAWSKI znajdziesz także wyjątkowy podcast, dzięki któremu dzieląca nas odległość nie będzie stanowiła przeszkody, abyśmy mogli się usłyszeć przed Twoim startem. Podcast będzie dostępny od północy 26 września.

Jeżeli wolisz biec z zegarkiem lub inną aplikacją mierzącą czas i dystans biegu, pamiętaj, ze istnieje możliwość przesłania nam zapisu gpx oraz zrzutu ekranu lub zdjęcia zegarka. Dokumentacje biegu w tej formie musisz wysłać do 29 września, wybierając w aplikacji opcje WPROWADŹ SWÓJ WYNIK lub poprzez stronę: https://live.sts-timing.pl/vmw2020/.

Choć dzielić nas będzie odległość pamiętaj, że tym wyjątkowym roku biegniemy razem, niezależnie od tego, w której części świata pokonasz swój dystans.