29 września 2024 / September 29th, 2024

Strefa wiedzy

Przygotowaliśmy dla Ciebie dużą dawkę wiedzy, która pomoże Ci przygotować się do 44. Maratonu Warszawskiego. Co tydzień znajdziesz tutaj nowy artykuł dotyczący zagadnień, stanowiących uzupełnienie do PLANÓW TRENINGOWYCH.

Jeśli nie znajdziesz w nich odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dołącz i zadaj je w dedykowanej GRUPIE NA FACEBOOKU. Z pomocą przyjdą Ci eksperci Magazynu Bieganie oraz bardziej doświadczeni biegacze.


17 czerwca 2022

Bieganie a urlop

Sezon urlopowy rusza, co dla niektórych amatorów oznacza rozbrat z bieganiem na jakiś czas. Słońce, plaża, góry, obżarstwo i leżenie plackiem to tylko kilka możliwości „treningu zastępczego”. Jak nie wypaść z reżimu treningowego? Przedstawiamy Wam kilka rozwiązań.


24 czerwca 2022

Jak biegać w upale?

Treningi w upale, to czeka wszystkich przygotowujących się do maratonu. Czapka, unikanie nasłonecznionych miejsc i dostosowanie pory dnia, o tym pewnie wiecie. Jak jednak rozpoznać pierwsze symptomy udaru słonecznego oraz jak sobie z tym radzić? Zapytaliśmy ratownika medycznego.


1 lipca 2022

Wzmocnij swoje nogi!

Warto dołożyć tę jednostkę treningową do kalendarza. To na pewno wyjdzie Wam na dobre! Może też być ciekawą alternatywą dla treningu biegowego, gdy nie sprzyja pogoda.


10 lipca 2022

Które treningi w przygotowaniach do maratonu są najważniejsze?

Przygotowania do maratonu nastręczają biegaczom wielu trudności. Zwłaszcza tym, którzy samodzielnie podejmują decyzje w swoich przygotowaniach. Jednym z podstawowych zagadnień są pytania, na jakie treningi postawić? Które jednostki w przygotowaniach do maratonu są najważniejsze?


20 lipca 2022

Obejrzyj zapis LIVE poświęconemu przygotowaniom do Maratonu

LIVE poprowadzili eksperci magazynbieganie.pl: Marcin Nagórek – trener oraz wielokrotny rekordzista Polski i finalista tegorocznych Mistrzostw Świata Masters i Jakub Karasek – autor planów treningowych, ekspert i trener biegania. LIVE podzielony jest na 3 bloki tematyczne:

  • Kluczowe treningi w przygotowaniach do maratonu
  • Jak modyfikować plany treningowe?
  • Tempo maratońskie, czyli jakie?


24 lipca 2022

Bieg z narastającą prędkością. Jak go wykonać poprawnie?

Chcąc osiągnąć poziom sportowy Kenijczyków, najłatwiej sięgnąć po ich własną broń – trening, przed którym nawet najlepszym uginają się kolana i który nigdy nie będzie nudny.


30 lipca 2022

Trening do maratonu na ostatnie 8 tygodni

Jak powinno wyglądać bezpośrednie przygotowanie startowe do maratonu? Jaki jest sens pracy nad szybkością i jak powinny wyglądać treningi specjalistyczne? I czy BPS jest dla każdego?


12 sierpnia 2022

Przeciążenie w treningu – jak reagować?

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?


20 sierpnia 2022

Miesiąc do maratonu – jak nie popsuć mozolnych przygotowań?

Długie tygodnie ciężkiej pracy, wyrzeczeń, pilnowania diety i planowania treningów. Brzmi znajomo? Prawdopodobnie tak, jeśli szykujecie się do jesiennego maratonu i podchodzicie do startu poważnie. Do wielkiego biegu pozostaje już ostatni miesiąc. Co zrobić, żeby w tym czasie nie zepsuć wszystkiego, co udało się wypracować?