24 września 2023 / September 24th, 2023

Informator drogowy

W związku z organizacją 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego i Nice to Fit You Warszawskiej Dychy w dniu 24 września 2023 (niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na trasie wydarzenia. Zmiany ul. Emilii Plater (start i meta biegów) rozpoczną się 22 września.

Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi zamknięciami poszczególnych ulic. 

Aby umożliwić Państwu dostosowanie swoich planów do czasowych zmian w organizacji ruchu drogowego wywołanych imprezą sportową, przedstawiamy opis najistotniejszych z nich. Zwracamy się z prośbą o przesłanie tego materiału znajomym i bliskim. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie, przepraszając równocześnie za ewentualne niedogodności.

Dołożymy wszelkich starań, aby wznawiać standardową organizację ruchu, tak szybko jak będzie to możliwie. Zachęcamy do korzystania z aplikacji WAZE, w której uwzględniona będzie aktualna sytuacja drogowa. W informatorze podajemy przybliżone godziny zmian w organizacji ruchu.

Jednocześnie gorąco zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, które może być okazją do spędzenia czasu w aktywny sposób.
Więcej informacji o atrakcjach dla mieszkańców i wszystkich kibiców >>>


KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ

 


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW


Ul. Emilii Plater – 22 – 24 września 2023

Emilii Plater na odcinku pomiędzy ul. Świętokrzyską a Al. Jerozolimskimi
 będzie wyłączona z ruchu od godz. 18:00 w dn. 22.09 (piątek) do godz. 1:00 w dn. 25.09 (poniedziałek).
Możliwy będzie wyłącznie wyjazd z Dworca Centralnego w kierunku Alej Jerozolimskich. Wyjazd z dworca nie będzie możliwy jedynie na czas startu biegów w godz. 8:00-11:00 w niedzielę.

 

 


Śródmieście – Praga Południe – 24 września 2023

 • Aleje Jerozolimskie na odcinku między Emilii Plater – Rondo de Gaulle’a (jezdnia południowa) – Most Poniatowskiego (jezdnia południowa) Wał Miedzeszyński – będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 11:00.
 • Aleje Jerozolimskie na odcinku między – Wał Miedzeszyński – Most Poniatowskiego (jezdnia północna) – Rondo de Gaulle’a (jezdnia północna) – ul. Krucza – będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 11:00.
 • Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wschodnia) – ul. Zamoście – ul. Sokola – Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia zachodnia) – Most Poniatowskiego – będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 11:00.
 • Ulice na odcinku – ul. Krucza – ul. Szpitalna – ul. Brokla do ul. Jasna – będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 11:00.

 


Praga Południe – Praga Północ – 24 września 2023

 • Ulice na odcinku – Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia zachodnia)  – Wybrzeże Helskie – ul. Zatylna (jezdnia południowa) do ul Jagiellońska – będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 11:00.
 • Ulice na odcinku – od ul. Zatylna (jezdnia południowa) – Jagiellońska (jezdnia zachodnia, podzielona dla utrzymania ruchu w kierunku Ronda Starzyńskiego) do  Rondo Starzyńskiego (z utrzymaniem przejezdności przez rondo) do Mostu Gdańskiego będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 11:00.


Praga Północ – Śródmieście – 24 września 2023

 • Ulice na odcinku – od Most Gdański (jezdnia północna) – ul. Słomińskiego  (jezdnia północna) do ul. Pamiętajcie o Ogrodach (jezdnia wschodnia) będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 12:00.
 • Ulice na odcinku – od ul. Pamiętajcie o Ogrodach (jezdnia wschodnia) – Rondo Jonasza Kofty (z zachowaniem przejezdności) – ul. Kłopot (jezdnia północna) będą zamknięte od godziny 8:30 do godziny 12:00.

 


Śródmieście – Wola – 24 września 2023

 • Ulice na odcinku od ul. Kłopot (jezdnia północna) – ul. Burakowska do ul. Powązkowska będą zamknięte od godziny 9:00 do godziny 12:00.
 • Ulice na odcinku – od ul. Powązkowska (jezdnia północna) – ul. Tatarska ul. Jana Ostroroga ul. Wawrzyszewska będą zamknięte od godziny 9:00 do godziny 12:00.

 


Wola – Bemowo – 24 września 2023

Ulice na odcinku – od ul. Wawrzyszewska – ul. Obozowa (jezdnia północna) – Dywizjonu 303 (jezdnia północna) – ul. Radiowa (jezdnia północna na odcinku do WAT; dalej cała szerokość) będą zamknięte od godziny 9:00 do godziny 13:00.


Bemowo – Bielany – 24 września 2023

 • Ulice na odcinku – ul. Radiowa (cała szerokość od WAT) – Rondo płk. Bernarda Adameckiego → ul. Radiowa → ul. Estrady do ul. Wólczyńska będą zamknięte od godziny 9:00 do godziny 14:00.

 

 • Ulice na odcinku – od ul. Wólczyńska – ul. Nocznickiego (jezdnia południowa od ul. Kaliszówka) → gen. Marii Wittek (jezdnia południowa) – ul. Marymoncka (początkowo jezdnia zachodnia od cmentarza żołnierzy Włoskich dalej jezdnia wschodnia ) do ul. Podleśna będą zamknięte od godziny 9:30 do godziny 14:30.

 


Bielany – Żoliborz – 24 września 2023

 • Ulice na odcinku od ul. Podleśna – ul. Lektykarska – ul. Rudzka – ul. Mickiewicza (jezdnia wschodnia) będą zamknięte od godziny 9:30 do godziny 15:30.

 

 

 • Ulice na odcinku od ul. Mickiewicza (jezdnia wschodnia) – Plac Wilsona (część wschodnia) – ul. Mickiewicza (jezdnia wschodnia) – do  ul. gen. Andersa (jezdnia wschodnia) będą zamknięte od godziny 9:30 do godziny 15:30.


Żoliborz – Śródmieście – 24 września 2023

 • Ulice na odcinku od ul. gen. Andersa (jezdnia wschodnia) – ul. Muranowska (jezdnia północna) do ul. Bonifraterska (całą szerokością) będą zamknięte od godziny 9:30 do godziny 15:30.

 


Śródmieście – 24 września 2023

 • Ulice na odcinku od ul. Bonifraterska (całą szerokością) – Plac Krasińskich (całą szerokością ) – ul. Miodowa – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Nowy Świat – ul. Świętokrzyska – ul. Jasna – ul. Złota – tunel pod ul. Marszałkowską – ul. Marszałkowska (jezdnia zachodnia) ul. Świętokrzyska (jezdnia południowa) – ul. Emilii Plater – META – będą zamknięte od godziny 10:00 do godziny 16:00.