29 września 2024 / September 29th, 2024

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Masters Abbott World Marathon Majors

44. Maraton Warszawski jako pierwszy maraton w Polsce  weźmie udział w Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group World Championships jako impreza kwalifikacyjna.

„Fundacja Maraton Warszawski” i Abbott World Marathon Majors nawiązują współpracę w ramach Age Group World Ranking Series.

44. Maraton Warszawski został oficjalnym etapem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group dla biegaczy w wieku 40+.

Maraton Warszawski  jest pierwszą imprezą maratońską w naszym kraju wyróżnioną jako oficjalne kwalifikacje do Mistrzostw Świata w kategorii wiekowej 40+. W minionym roku w tym elitarnym gronie znalazło się około 50 imprez ze wszystkich kontynentów. Kolejna edycja, w której udział bierze ponad 175 imprez na całym świecie. Dzięki partnerstwu tak wielu, starannie wyselekcjonowanych, biegów, Mistrzostwa Świata Masters stają się prawdziwie globalną imprezą, której finał odbędzie się 2023 roku, a miasto organizator zostaną ogłoszone w przyszłym roku.

Jak zaznacza Tim Hadzima, dyrektor wykonawczy Abbott World Marathon Majors:
“Jesteśmy naprawdę podekscytowani ogromnym zainteresowaniem, z jakim maratony z całego świata odpowiedziały na nasze zaproszenie do współtworzenia AbbottWMM Wanda Age Group Rankings. Każdego roku ponad 125 tysięcy biegaczy powyżej 40. roku życia bierze udział w imprezach AbbottWMM, a dzięki naszemu nowemu systemowi kwalifikacji jeszcze więcej pasjonatów biegania stanie się częścią rodziny AbbottWMM. Od teraz zawodnicy będą mogli walczyć o mistrzowskie kwalifikacje uczestnicząc w imprezach na całym świecie, w wybranym przez siebie terminie. Naszym celem było zapewnienie pasjonatom biegania szansy na walkę o najwyższe laury, a dzięki nowym partnerom ta szansa jest większa niż kiedykolwiek”.

 “Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z naszymi partnerami, dzięki temu możemy wprowadzić biegi maratońskie z podziałem na kategorie wiekowe na wyższy poziom, a przy tym pokazać, jakimi wspaniałymi osiągnięciami mogą szczycić się nasi mistrzowie” – dodaje Tim Hadzima.

Prezes „Fundacji Maraton Warszawski” – Marek Tronina – podkreśla stały rozwój imprezy:
„Maraton Warszawski  od samego początku swojego istnienia był imprezą, która miała spopularyzować biegi maratońskie w naszym kraju. Z roku na rok wprowadzaliśmy coraz to nowe rozwiązania i udogodnienia, stale podwyższając poziom organizacyjny. Nawiązanie współpracy z Abbott World Marathon Majors to kolejny krok w dobrym kierunku.”

Zawodnicy będą rywalizować w przedziałach wiekowych: 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80+. Zawodnicy, którzy zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają zaproszenia na mistrzostwa cyklu, które odbędą się w 2023 roku. Dokładny system punktacji oraz rankingi dostępne są na stronie: www.Abbottwmm.com