29 września 2024 / September 29th, 2024

Sztafeta Maratońska – o biegu

Rejestracja na Bridgestone Sztafetę Maratońską trwa do 18 września!

Informacje organizacyjne o biegu znajdują się na dole strony.


W drużynie siła!

Nic nie motywuje i nie wzmaga takich emocji tak, jak rywalizacja drużynowa. Dlatego… zbierz 3-osobową grupę przyjaciół, rodzinę lub koleżanki i kolegów z firmy, aby wspólnie wziąć udział w święcie biegania, jakie opanowuje stolicę Polski co roku w ostatnią niedzielę września i poczujcie atmosferę Maratonu Warszawskiego! W tym roku startujemy 24 września – jeśli choć trochę lubisz bieganie, nie może Cię zabraknąć! Skompletuj team i wystartujcie wspólnie.

Rywalizacja drużynowa to okazja, by zacieśnić więzi i dobrze się bawić. Dajcie sobie szansę na wspólny, wyjątkowy czas – bieg sztafetowy wyzwala ogrom pozytywnych emocji!

–  W oczekiwaniu na sportowe emocje podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, Bridgestone wspiera nie tylko profesjonalnych sportowców, ale także wszystkich miłośników sportu, którzy dążą do osiągnięcia swoich celów. Cele Bridgestone pokrywają się z ideami Ruchu Olimpijskiego, według którego misją sportu jest wspieranie zrównoważonego rozwoju ludzkości, promowanie pokoju i stanie na straży ludzkiej godności – mówi Marek Plawgo, koordynator kampanii Olimpijskiej Bridgestone.

 

 Dla kogo bieg sztafetowy?

Bridgestone Sztafeta Maratońska to wspaniała możliwość także dla tych, którzy dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu, a jednocześnie pragną poczuć magię i stać się częścią Wielkiego Biegu. Krótszy dystans to okazja do wejścia w świat biegów ulicznych, zaznajomienia się z atmosferą dużych wydarzeń biegowych oraz sposób na integrację z bliskimi.

Bridgestone Sztafeta Maratońska organizowana przy Maratonie Warszawskim to okazja do poczucia bliskości Wielkiego Biegu. Atmosfera królewskiego dystansu jest wyjątkowa – tak samo jak nasze zawody. Historia, oprawa biegu oraz jego symbolika jest czymś, co wyróżnia Maraton Warszawski. Biegamy w stolicy nieprzerwanie od 1979 roku!

Dołączcie jako drużyna i twórzcie z nami kolejną odsłonę Wielkiego Biegu. Napiszcie swoją biegową – drużynową opowieść.


Trzyosobowe zespoły i dystans maratonu

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej tradycyjnie dzielą między sobą dystans maratonu: zawodnik na pierwszej zmianie ma do pokonania około 10 kilometrów, drugi– około 18 kilometrów, a ostatni – około 14 kilometrów. Strefy zmian zlokalizowane będą w miejscach umożliwiających szybki powrót do okolic startu, dzięki czemu każdy uczestnik będzie miał komfort niezależnie od tego, na której zmianie pobiegnie. Powrót na miejsce 

I strefa zmian zlokalizowana będzie w pobliżu – Dworca Gdańskiego i stacji metra o tej samej nazwie.
II strefa zmian zaś znajdzie się w pobliżu metra Młociny.

 

Wspólny start z maratończykami i jedna trasa 

Uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej startują wraz z maratończykami na WSPÓLNEJ TRASIE, która przebiegać będzie przez serce stolicy i atrakcyjnie turystycznie lokalizacje. Dokładną mapę trasy zobaczycie klikając TUTAJ >>>


#BiegamDobrze
Przy organizacji Bridgestone Sztafety Maratońskiej nie może zabraknąć akcji #BiegamDobrze. Jest to inicjatywa, która pozwala połączyć bieganie i pomaganie. Jej uczestnicy zebrali już blisko 7 milionów złotych na rzecz partnerskich organizacji dobroczynnych. Do biegu można zapisać się poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Zakładając swoją wirtualną zbiórkę pozyskujemy środki na ważne społeczne cele, a po przekroczeniu 1000 zł w prezencie od wspieranej organizacji otrzymujemy pakiet startowy na bieg. Chcecie dodać swojemu startowi dodatkowego sensu? Sprawdźcie, jak to zrobić >>>

 

O Bridgestone

Bridgestone jest wiodącym producent opon i wyrobów z gumy oraz dostawcą rozwiązań w zakresie zrównoważonej mobilności. Koncern powstał w Japonii w 1931 roku. Obecnie należy do niego 180 fabryk i centrów badawczo-rozwojowych oraz zatrudnia ponad 138.000 pracowników na całym świecie. Bridgestone od 2014 roku jest Globalnym Partnerem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

W Polsce Bridgestone posiada cztery fabryki, centrum usług wspólnych i spółkę sprzedażową. Bridgestone Europe NV/SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce odpowiada za sprzedaż, marketing, obsługę klientów oraz dystrybucję opon osobowych i użytkowych marek Bridgestone i Firestone. Spółka powstała w roku 2001, mieści się w Warszawie. Polski oddział Bridgestone Europe zarządza działaniami sprzedażowymi firmy w Czechach, Polsce, Słowacji, Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estonii, Ukrainie oraz siecią ponad 190 profesjonalnych serwisów oponiarskich First Stop w regionie Europy Wschodniej.

 

Jeżeli:

 • to jeszcze nie czas na maraton,
 • wolisz krótsze biegi,
 • chcesz zintegrować się z bliskimi,
 • robisz przerwę od długich biegów,
 • wracasz po kontuzji,

a nie chcesz, aby ominęły Cię emocje i atmosfera ostatniej niedzieli września – do zobaczenia na  Bridgestone Sztafecie Maratońskiej!


INFORMACJE OGRANIZACYJNE

Odbiór pakietu startowego: 

 1. Pakiet startowy na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i imprezy towarzyszące, w tym Bridgestone Sztafetę Maratońską, odbierać można w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).Godziny otwarcia Biura Zawodów:
  • 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
  • 23 września 2023 (sobota) – 10:00 – 20:00UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.Pamiętaj – kolejki tworzą się w momencie otwarcia biura! Nie przychodź na sam początek działania Biura, jeśli nie musisz, aby uniknąć tłoku. Pracujemy cały dzień – na pewno zdążysz odebrać pakiet.
 2. Pakiety startowe na Bridgestone Sztafetę Maratońską odbiera kapitan lub osoba pisemnie przez niego upoważniona na podstawie karty startowej z podpisami wszystkich uczestników sztafety.
 3. Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 4. Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (do pobrania z profilu zawodnika – TWOJE BIEGI->POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ) oraz dołącz ksero lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

Termin biegu: 24 września 2023

Godzina startu: 9:00, razem z 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim

Dystanse do pokonania:

 • zawodnik na pierwszej zmianie: około 9,5 km,
 • drugiej: około 19,1 km,
 • trzeciej: około 13,6 km.

Regulamin >>>


Kto może wystartować?

Prawo startu w Nice To Fit You Warszawskiej Dysze i Bridgestone Sztafecie Maratońskiej mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do 24 września 2023 r. ukończą 16 lat, czyli urodzone przed 24.09.2007 r.


Strefy zmian oraz depozyty

Strefy zmian Sztafety zlokalizowane będą w okolicy stacji metra – tak, by ułatwić powrót do Miasteczka Biegowego.

 • Strefy zmian będą wydzielone osobnym korytarzem, w którym będą czekać kolejni zawodnicy z Waszych drużyn. Zawodnik może
  rozpocząć bieg po tym, jak zostanie dotknięty przez osobę z zespołu, która kończy swoją zmianę.
 • Zawodnicy I i II zmiany otrzymują medal oraz napoje w strefie zmian.
 • Zawodnicy z drugiej i trzeciej zmiany docierają do właściwych stref zmian we własnym zakresie.

UWAGA! Zawodnicy z drugiej i trzeciej zmiany ustawiają się we wskazanych strefach zmian na trasie biegu. Zabronione jest dokonywanie zmian poza wyznaczonymi strefami zmian.