24 września 2023 / September 24th, 2023

Sztafeta Maratońska – o biegu

W drużynie siła!

Nic nie motywuje i nie wzmaga takich emocji tak, jak rywalizacja drużynowa. Dlatego… zbierz 3-osobową grupę przyjaciół, rodzinę lub koleżanki i kolegów z firmy, aby wspólnie wziąć udział w święcie biegania, jakie opanowuje stolicę Polski co roku w ostatnią niedzielę września i poczujcie atmosferę Maratonu Warszawskiego!

 

Dla kogo bieg sztafetowy?

Sztafeta Maratońska to wspaniała możliwość także dla tych, którzy dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu, a jednocześnie pragną poczuć magię i stać się częścią Wielkiego Biegu. Krótszy dystans to okazja do wejścia w świat biegów ulicznych, zaznajomienia się z atmosferą dużych wydarzeń biegowych oraz sposób na integrację z bliskimi.


Trzy osobowe zespoły i dystans maratonu

Uczestnicy Sztafety Maratońskiej tradycyjnie dzielą między sobą dystans maratonu: zawodnik na pierwszej zmianie ma do pokonania około 14 kilometrów, drugi– około 10 kilometrów, a ostatni – około 18 kilometrów. Strefy zmian są zlokalizowane w niedalekim sąsiedztwie startu i mety całego wydarzenia, dzięki czemu każdy uczestnik ma komfort startu niezależnie od tego, na której zmianie pobiegnie.


Trasa

Uczestnicy Sztafety Maratońskiej startują wraz z maratończykami na WSPÓLNEJ TRASIE, która przebiegać będzie przez serce stolicy i atrakcyjnie turystycznie lokalizacje, jak Łazienki Królewskie, Mosty: Gdański i Świętokrzyski, Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Nowy Świat aż do Placu Zamkowego na Starym Mieście.


#BiegamDobrze

Przy organizacji Sztafety Maratońskiej nie może zabraknąć akcji #BiegamDobrze. Jest to inicjatywa, która pozwala połączyć bieganie i pomaganie. Jej uczestnicy zebrali już blisko 7 milionów złotych na rzecz partnerskich organizacji dobroczynnych. Do biegu można zapisać się poprzez ścieżkę charytatywną #BiegamDobrze. Zakładając swoją wirtualną zbiórkę pozyskujemy środki na ważne społeczne cele, a po przekroczeniu 1000 zł w prezencie od wspieranej organizacji otrzymujemy pakiet startowy na bieg. Chcecie dodać swojemu startowi dodatkowego sensu? Sprawdźcie, jak to zrobić >>>


Jeżeli:

  • to jeszcze nie czas na maraton,
  • wolisz krótsze biegi,
  • chcesz zintegrować się z bliskimi,
  • robisz przerwę od długich biegów,
  • wracasz po kontuzji,

a nie chcesz, aby ominęły Cię emocje i atmosfera ostatniej niedzieli września – do zobaczenia na  Sztafecie Maratońskiej!

 


INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wszelkie informacje techniczne dotyczące Sztafety Maratońskiej 2023 zostaną podane w najbliższym czasie!

 

Odbiór pakietu startowego: 

  1. Pakiet startowy na Maraton Warszawski i imprezy towarzyszące, w tym Sztafetę Maratońską, odbierać można w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).
  2. Biuro Zawodów otwarte jest w dwa dni – w piątek oraz sobotę poprzedzające ostatnią niedzielę września.
  3. UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie jest czynne.
  4. Pakiety startowe na Sztafetę Maratońską odbiera kapitan lub osoba pisemnie przez niego upoważniona na podstawie karty startowej z podpisami wszystkich uczestników sztafety.

Termin biegu: ostatnia niedziela września