24 września 2023 / September 24th, 2023

Wolontariat – opis grup zadaniowych

Już w ostatni weekend września wystartuje 44.Maraton Warszawski i imprezy towarzyszące. Organizacja tak wyjątkowej imprezy nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc niezastąpionych wolontariuszy. Nie czekaj i już dzisiaj dołącz do najbardziej energetycznego zespołu wolontariuszy w mieście i przekonaj się jaką niesamowitą radość daje wolontariat. Serdecznie zapraszamy do fantastycznego teamu.

Rejestracja odbywa się na dedykowanej stronie >>>

 

JAKIE GRUPY ZADANIOWE DZIAŁAJĄ NA MARATONIE WARSZAWSKIM?
BIURO ZAWODÓW

Serce maratońskiej imprezy. Przez Biuro Zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy, uzyskać niezbędne informacje, odwiedzić Expo. Wolontariusze z tej grupy odpowiadają za sprawną organizację wydawania pakietów, a także kierowanie biegaczy charytatywnych do stoisk organizacji biorących udział w akcji Biegam Dobrze.

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Pałacu Kultury I Nauki w samym Centrum Warszawy.

Grupa działa w dniach :

  • 22.09 (czwartek) w godzinach 17:00-21:00
  • 23.09 (piątek) w godzinach 12:00-21:30
  • 24.09 (sobota) w godzinach 9:00-22:30

Wysyłając zgłoszenie wskaż swoją dostępność w poszczególnych dniach i godzinach. Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się na większą ilość godzin oraz dni. Dokładny grafik pracy będzie ustalany wspólnie z liderami grupy.

Miejsce pracy: Pałac Kultury i Nauki

Limit wieku: od 14 lat
INFO

Nie od dzisiaj wiadomo, że bez rzetelnej informacji żadna impreza nie może się udać. Dlatego wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. To ekipa dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje oraz potrafią je sprawnie przekazać zainteresowanym. W tygodniu poprzedzającym Maraton wspólnie ruszamy w miasto i wywieszamy informacje dla mieszkańców. Podczas imprezy wolontariusze odpowiadają na pytania biegaczy w Biurze Zawodów, a także w dniu biegu na starcie i mecie w ramach stacjonarnych i mobilnych punktów informacyjnych.

Grupa działa w dniach:

  • 23.09 (piątek) w godzinach 13:00-20:00
  • 24.09 (sobota) w godzinach 9:30-20:00
  • 26.09 (niedziela) w godzinach 6:45-16:00

Wysyłając zgłoszenie wskaż swoją dostępność w poszczególnych dniach. Pierwszeństwo mają osoby, które zapiszą się na większą ilość godzin oraz dni. Dokładny grafik będzie ustalany wspólnie z liderem grupy.

Miejsca pracy: Pałac Kultury i Nauki/ Multimedialny Park Fontann

Limit wieku: od 16 lat
DEPOZYTY

Opiekunowie rzeczy osobistych wszystkich biegaczy. Zadaniem tego zespołu jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły bezpośrednio do rąk właścicieli. Praca pozornie łatwa, ale kiedy uzmysłowimy sobie ilu jest biegaczy, może okazać się emocjonująca i wymagająca bardzo szybkiego działania. Depozyty biegaczy będą przechowywane w tirach, zlokalizowanych przy starcie i mecie biegu.

Obsługa depozytów Maratonu, grupa działa w dniu 25.09 (niedziela) w godzinach (7:00 – 16:00).

Obsługa depozytów Warszawskiej Dychy, grupa działa w dniu 25.09 (niedziela) w godzinach (8:00 – 11:00).

Miejsce pracy: Multimedialny Park Fontann

Wymagany wiek: od 13 lat.
EXTRA

Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe. Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużymi zapasami siły, zapału do pracy i entuzjazmu. Jeśli coś jest do zrobienia, wolontariusz z grupy extra na pewno pomoże!

Grupa działa w dniach 23-25.09.2022 w dość nieoczywistych godzinach.

Wysyłając zgłoszenie wskaż swoją dostępność w poszczególnych dniach. Dokładny grafik ustalany jest wspólnie z liderami grupy.

Miejsce pracy: trasa biegu

Limit wieku: od 16 lat
START/META

Zespół wolontariuszy wspierający biegaczy na starcie i mecie biegu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w miejscu zgodnym z czasem, w którym biegacz chce ukończyć bieg. Po działaniach na starcie grupa przechodzi z liderem na metę i wspiera grupę w wydawaniu medali, owoców, izotonika oraz napojów.

Grupy działają w niedzielę 25.09.2022

Wymagany wiek: od 13 lat

Miejsce pracy: Multimedialny Park Fontann

 

ROWERZYŚCI

Nad zabezpieczeniem trasy biegu czuwają wolontariusze na rowerach. Mają oczy dookoła głowy i wyostrzone wszystkie zmysły, aby jak najszybciej zareagować na nieprzewidziane sytuacje. Rowerzyści towarzyszą najszybszym biegaczom, a także czuwają nad bezpieczeństwem całego peletonu.

Grupa działa w dniu 25.09 (niedziela) w godzinach 7:00 – 17:00.

Obowiązkowa odprawa grupy odbędzie się 23.09 (piątek) o 18:00 w Pałacu Kultury i Nauki.

Miejsce pracy : trasa biegu Warszawa

Limit wieku: od 18 lat

 

STREFA ZMIAN

W ramach 44. Maratonu Warszawskiego, biegacze mogą zmierzyć się z dystansem 42,195 km pokonując go w trzyosobowej sztafecie. Na trasie w dwóch strefach, drużyny dokonują zamiany biegaczy. Niezbędny jest tutaj porządek i dyscyplina. Wolontariusze czuwają nad sprawną organizacją stref, wpuszczają i wypuszczają biegaczy, wręczają medale i wodę.

Grupy działają następująco :

1 Strefa Zmian Sztafet ul. Tamka, praca w godzinach 7:00-13:30

2 Strefa Zmian Sztafet ul. Bonifraterska, praca w godzinach 7:30 -16:00

Grupy działa w dniu 25.09.2022 (niedziela).

Miejsca pracy:

  • Strefy Zmian Sztafet – Tamka / 1 zmiana / 14 km
  • Strefy Zmian Sztafet – Bonifraterska / 2 zmiana / 24 km

Limit wieku: od 14 lat

 

ELITA 

Wolontariusze z grupy Elita mają bezpośredni kontakt z najlepszymi biegaczami. Otaczają opieką najszybszych zawodników biegu – elitę biegaczy i biegaczek. Do głównych zadań wolontariuszy należy pomoc maratończykom w dniach poprzedzających bieg a także w dniu imprezy. Członkowie tej grupy pomagają m.in. w dotarciu z lotniska, zakwaterowaniu oraz logistyce w dniu startu. Dokładny grafik pracy ustalany jest po akceptacji zgłoszenia wspólnie z liderem grupy. Ze względu na pracę w międzynarodowym środowisku, konieczna jest znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem będzie znajomość polskiego języka migowego oraz prawo jazdy.

Grupa Elita działa:

  • 23.09 ( piątek ) w godzinach 8:00-20:00
  • 24.09 ( sobota) w godzinach 8:00- 20:00

Grupa Elita/ Antydoping działa 25.09.2018 (niedziela) w godzinach 7:30 – 15:00.

Do zadań wolontariuszy podgrupy Antydoping należy pomoc w sprawnym przebiegu procedury antydopingowej. Zasady fair play to podstawa w naszych imprez sportowych. W szczególności sprawdzane są wyniki biegaczy, którzy należą do elity. Wolontariusze z tej grupy ściśle współpracują z wolontariuszami z grypy Elita.

Limit wieku: od 16 lat