29 września 2024 / September 29th, 2024

Najważniejsze informacje

Zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze wskazówki dotyczące wszystkich nadchodzących biegów. Jak będzie wyglądała organizacja wydarzenia w ostatni weekend września – 23 i 24 września 2023? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania! W informatorze znajdziesz też masę ciekawostek, porad i analiz eksperckich, map i wypowiedzi – między innymi Drużyny Wielkiego Biegu, naszej Wolontariuszki, Marka Troniny i uczestników akcji #BiegamDobrze.

 

Kliknij w obrazek poniżej i pobierz Informator. Zapraszamy do lektury!

Looking for english version? Check this link >>>


Aby ułatwić wyszukiwanie informacji zawartych na stronie skorzystaj z funkcji Ctrl + F. Ten skrót klawiszowy pozwala na wyszukiwanie słów lub fraz w tekście. Wpisz w okienko interesujący Cię wyraz, np. „depozyty” i przeszukaj tekst.


Najważniejsze kwestie techniczne opisaliśmy poniżej:

ZAPISY

Rejestracje na biegi odbywają się na dedykowanej stronie >>>

 • Zapisy na Bridgestone Sztafetę Maratońską trwają do 18 września. Po tym czasie zapisy na ten bieg będą niemożliwe.
 • Zapisy na pozostałe biegi trwają do 23 września.
 • Zapisanie się do biegu maratońskiego i na 10 kilometrów będzie możliwe również osobiście w Biurze Zawodów 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego.

UWAGA! Łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 21.09.2023 r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.


OPŁATY STARTOWE

Szczegóły dotyczące opłat za numer startowy – pakiet podstawowy:

Nice To Fit You Warszawska Dycha:

 • Pierwsze 500 numerów startowych, nie dłużej niż do 31 lipca 2023 r.: 69 zł
 • Od momentu wyczerpania puli pierwszych 500 numerów startowych do 31 lipca 2023 r.: 79 zł
 • Od 1 sierpnia 2023 r. do 10 września 2023 r.: 89 zł
 • Od 11 września 2023 r. (włączając opłaty w Biurze Zawodów): 99 zł

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski:

 • Do 30 czerwca 2023 r.: 200 zł
 • Od 1 lipca 2023 r. do 31 lipca 2023 r.: 225 zł
 • Od 1 sierpnia 2023 r. do 21 września 2023 r.: 250 zł
 • Od 22 września 2023 r. (włączając opłaty w Biurze Zawodów): 300 zł

Bridgestone Sztafeta Maratońska:

 • Przez cały czas trwania zapisów: 300 zł/drużyna.

USŁUGI DODATKOWE

Uczestnik ma możliwość zamówienia dodatkowych opcji i usług:

 • Koszulka techniczna New Balance: 79 zł
 • Wysyłka pakietu startowego: 35 zł
 • Grawerunek na medalu: 25 zł

WYSYŁKA NUMERU STARTOWEGO

 • Na zamawianie i opłacanie opcji wysyłki pakietu startowego macie czas do 4 września 2023 r.
 • Warunkiem wysyłki jest przesłanie wyraźnego skanu lub zdjęcia podpisanej Karty Startowej na adres wysylka@maratonwarszawski.com. Termin przesyłania ww. dokumentów upływa 7 września 2023 r. Karty startowe są już na Waszych profilach biegacza.

 • Wysyłki będą realizowane na około dwa tygodnie przed Biegiem.
 • W przypadku niedostarczenia karty w terminie, pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach.

Więcej o wysyłce przeczytasz tu >>>


ODBIÓR NUMERU STARTOWEGO

Pakiet startowy na nadchodzący 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, Nice To Fit You Warszawską Dychę, Bridgestone Sztafetę Maratońską oraz Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbierać będzie można w Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Ul. Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
• 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
• 23 września 2023 (sobota) – 10:00 – 20:00

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Pamiętaj – kolejki tworzą się w momencie otwarcia biura! Nie przychodź na sam początek działania Biura, jeśli nie musisz, aby uniknąć tłoku. Pracujemy cały dzień – na pewno zdążysz odebrać pakiet.

 • Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.
 • Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (do pobrania z profilu zawodnika – TWOJE BIEGI->POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ) oraz dołącz ksero lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.
 • Pakiety startowe na Bridgestone Sztafetę Maratońską odbiera kapitan lub osoba pisemnie przez niego upoważniona na podstawie karty startowej z podpisami wszystkich uczestników sztafety.

JAK DOJECHAĆ DO BIURA ZAWODÓW

Jak zwykle – rekomendujemy korzystanie z komunikacji miejskiej! Biuro Zawodów mieści się w Pałacu Kultury i Nauki – dojedziecie tam metrem – stacja Centrum (M1) lub stacja Świętokrzyska (M1 i M2).

UWAGA! Parking przy PKiN od piątku (22 września) od godziny 18:00 do niedzieli (24 września) do końca dnia NIE BĘDZIE czynny! Parkowanie będzie możliwe jedynie na ograniczonej liczbie miejsc ogólnodostępnych wzdłuż ulic Al. Jerozolimskie oraz Świętokrzyska.

Biegaczu! Skorzystaj z komunikacji miejskiej i dobrze zaplanuj przyjazd po pakiet startowy! Nie zostawiaj wizyty w Biurze Zawodów na ostatnią chwilę!


#BIEGAMDOBRZE

Biegacze charytatywni! Podczas wizyty na Expo koniecznie pamiętajcie o odwiedzeniu stoiska organizacji, dla której biegniecie w ramach akcji #BiegamDobrze. Przez cały czas pracy Biura Zawodów będą na Was czekać przedstawiciele wszystkich organizacji!

 • Zbiórki osób, które nie uzbierały kwoty minimalnej kończą się 31 sierpnia 2023. Istnieje wtedy szansa zapisać się ścieżką tradycyjną.
 • Zbiórki osób, które zebrały kwotę minimalną (lub ją przekroczyły) trwają do 4 października 2023 r.

Organizacje, które z nami współpracują >>>


JAK POBRAĆ KARTĘ STARTOWĄ

1. Zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/
2. Wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI.
3. Wybierz przycisk POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.


ZAWARTOŚĆ PAKIETU STARTOWEGO

W Biurze Zawodów uczestnicy otrzymują pakiety startowe zawierające m.in.: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki, worek depozytowy oraz, w przypadku wybrania odpowiedniej opcji pakietu startowego, pamiątkową koszulkę.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają też wodę mineralną Magnesia, napój izotoniczy OSHEE Isotonic Drink, bezalkoholowe piwo (0,0%) Lech Free Active Hydrate, napój energetyzujący MOYA energia, plastry opatrunkowe od Grupy LuxMed, vouchery zniżkowe od Nice To Fit You oraz OSHEE oraz voucher na wejście do klubu fitness od Zdrofit.

Dodatkowo w pakietach startowych znajdą się:

 • na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski  – chusty wielofunkcyjne.
 • na Bridgestone Sztafetę Maratońską – smycze od Bridgestone.

Zawartość pakietu na Nationale-Nederlanden Mini Maraton sprawdzicie we wpisie >>>


EXPO SPORT&FITNESS

Zapraszamy do odwiedzenia Expo Sport&Fitness. Tuż przy Biurze Zawodów w Pałacu Kultury i Nauki znajdziesz stoiska z bogatą ofertą producentów sprzętu sportowego, gadżetów biegowych i odżywek. To też dobra okazja, aby porozmawiać z ekspertami lub zrobić ostatnie przedstartowe zakupy.

Expo otwarte będzie w godzinach pracy Biura Zawodów.

Sprawdź szczegóły >>>


MIASTECZKO BIEGACZA

Maraton Warszawski to święto nie tylko biegaczy, ale także ich rodzin, kibiców i wszystkich Warszawiaków. Razem z naszymi partnerami i zaproszonymi instytucjami przygotowaliśmy całą masę atrakcji w Miasteczku Biegowym dla wszystkich. Miasteczko otwarte będzie w sobotę oraz niedzielę. Znajdziecie w nim strefę gastro i rozrywek dla starszych i młodszych, scenę z bogatym harmonogramem, MedBusa od Nationale-Nederlanden, miejsce do odpoczynku i szansę na wygranie nagród w konkursach. Gorąco zachęcamy do zajrzenia do Miasteczka – niezależnie od tego, czy biegniecie w zawodach, czy kibicujecie.

Więcej szczegółów TUTAJ >>>


NATIONALE-NEDERLANDEN MINI MARATON – BIEGI DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE

Wszystkie informacje techniczne o Małym Wielkim Biegu znajdziesz tu >>>


JAK DOJECHAĆ NA START – NIEDZIELA

Liczba miejsc parkingowych w bezpośredniej okolicy startu jest bardzo ograniczona. W związku z organizacją wydarzenia parking pod PKiN nie będzie dostępny!

Rekomendujemy przyjazd na start komunikacją miejską – stacja Centrum (M1) lub stacja Świętokrzyska (M1 i M2).

Pamiętaj, że w dniu rozgrywania biegu możesz poruszać się komunikacją miejską w I strefie biletowej bezpłatnie, na podstawie numeru startowego.

Bezpłatne „kartonikowe” wejściówki wielorazowego użytku umożliwiające wejście do metra przez barierki będą do pobrania w Biurze Zawodów przy punkcie INFO. Osoby, które zamówiły pakiet wysyłkowy kartoniki znajdą w kopercie z numerem startowym.


GODZINY I MIEJSCE STARTU

 • Starty Nationale-Nederlanden Mini Maratonu – 23 września 2023 (sobota) – od 11:00 do 16:45
 • Start 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego – 24 września 2023, godzina 9:00
 • Start Bridgestone Sztafety Maratońskiej – 24 września 2023, godzina 9:00 (razem z Maratonem)
 • Start Nice To Fit You Warszawskiej Dychy – 24 września 2023,  godzina 9:30
 • Uczestnicy poruszający się na wózkach z napędem bezpośrednim startują z pierwszej linii o godz. 8:57 w przypadku 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego i 9:27 w przypadku Nice To Fit You Warszawskiej Dychy.

Wszystkie starty odbędą się z ulicy Emilii Plater.


ORGANIZACJA STARTU

 • Jeśli masz w zwyczaju zakładać przed startem dodatkową warstwę ubrań, to zachęcamy do założenia na strój biegowy cieplejszej warstwy odzieży, której nie będziesz już potrzebować. Dzięki takiej możliwości, możesz zadbać o poczucie komfortu w oczekiwaniu w strefie startowej. Przed startem zbędne ubranie wyrzuć za barierki – zbierze i zajmie się nimi organizacja „Ubrania do Oddania”.Zebrane rzeczy w ramach akcji „#BiegamDobrze – Biegiem do szafy!” zasilą zbiórkę środków na stojaki rowerowe potrzebne w warszawskich placówkach zgodnie z zasadą 1kg= 1zł. Masz więcej niepotrzebnych ubrań i chcesz pomóc? Świetnie się składa, bo prowadzimy akcję społeczną, w której będziemy mogli wspólnie zrobić czyszczenie szaf! Sprawdź szczegóły >>>
 • Wszystkie ubrania pozostawione w strefie startu (na ziemi, barierkach etc.) zostaną sprzątnięte zaraz po starcie. Nie zostawiaj na ulicy ubrań, po które chcesz wrócić – skorzystaj z depozytu.
 • Podczas wszystkich biegów linia startu zostanie zamknięta po ok. 10 minutach od strzału startera.

UWAGA! Ustaw się w wyznaczonej strefie zgodnie z oznaczeniem na Twoim numerze startowym – strefy wydzielone będą flagami wzdłuż startu. Przydział do konkretnej strefy następuje według zadeklarowanego przez Ciebie czasu, podanego w formularzu zgłoszeniowym. Pamiętaj, że osobom wnoszącym opłatę startową po 31 sierpnia 2023 r. nie gwarantujemy przydziału do strefy czasowej wynikającej z deklarowanego wyniku.


KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ

 • Prawo startu w 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do 24 września 2023 r. ukończą 18 lat (urodzone przed 25.09.2005 r.).
 • Prawo startu w Nice To Fit You Warszawskiej Dysze i Bridgestone Sztafecie Maratońskiej mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do 24 września 2023 r. ukończą 16 lat, czyli urodzone przed 24.09.2007 r.
 • Prawo startu w sobotnim Małym Wielkim Biegu mają dzieci i młodzież od 3 do 16 roku życia.

TRASY BIEGÓW

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa na trasie biegu obowiązuje zakaz poruszania się bez numeru startowego, a także na rowerze, z kijkami nordic walking, na deskorolce, hulajnodze i innych urządzeniach mechanicznych oraz ze zwierzętami. Osoby łamiące zakaz będą usuwane z trasy przez obsługę biegu. Wyjątek stanowią osoby mające przepustki wydane przez organizatora.


START OSÓB NA WÓZKACH Z NAPĘDEM BEZPOŚREDNIM

Możliwy jest start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim. Zawodnicy ci, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego w którym wyrażą wolę startu na wózku, powinni przesłać na adres info@maratonwarszawski.com skan dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

Nie jest możliwy start zawodników na wózkach: z napędem pośrednim (np. hand-bike) oraz typu rim-push.


PUNKTY ODŻYWIANIA

 • Punkt odżywiania na Nice To Fit You Warszawskiej Dysze będzie zlokalizowany w okolicach 5 km. Na punkcie dostępna będzie woda mineralna Magnesia. Szczegóły znajdziesz na mapie trasy >>>
 • Punkty odżywiania na 45. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim zaopatrzone w wodę mineralną MAGNESIA będą rozmieszczone w odstępach co około 2,5 kilometra począwszy od 5 kilometra. Dodatkowo, na co drugim punkcie począwszy od 10 kilometra, będą znajdować się napoje izotoniczne oraz banany YELLOW. Szczegóły znajdziesz na mapie trasy >>>
 • Pamiętaj, że każdy punkt odżywiania ma ok. 100 m. Nie musisz podbiegać od razu do pierwszego stołu – podbiegając do dalszych stołów można uniknąć „zakorkowania” się strefy.
 • Punkty odżywiania zawsze zaczynają się i kończą stołami z wodą. Szczegółową informację produktów dostępnych na poszczególnych punktach znajdziesz na mapach tras.
  UWAGA! Za każdym punktem żywieniowym, po tej samej stronie trasy będą ustawione „strefy zrzutu”, gdzie będzie można wrzucić kubek. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci w oznaczonej strefie. Pozwoli to utrzymać porządek, a także uniknąć rzucania kubków pod nogi biegnących za Tobą biegaczy oraz zanieczyszczania pobocza.

TOALETY NA TRASIE MARATONU

 • W pobliżu każdego z punktów odżywiania, zarówno na trasie Maratonu, jak i biegu na 10 kilometrów, będą znajdowały się kabiny WC.
 • Toalety dla osób poruszających się na wózkach z napędem bezpośrednim będą znajdowały się na trasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego za punktami odżywiania nr: 4, 7, 10 i 13.

INFORMACJE DLA OzN

Sprawdź >>>


STREFY ZMIAN ORAZ DEPOZYTY BRIDGESTONE SZTAFETY MARATOŃSKIEJ

Zawodnik na pierwszej zmianie pokonuje około 9,5 kilometra, zawodnik na drugiej około 19,6 kilometrów, zaś biegacz z trzeciej zmiany około 13,6 kilometrów.

Strefy zmian Sztafety zlokalizowane będą w okolicy stacji metra – tak, by ułatwić powrót do Miasteczka Biegowego. Pierwsza strefa zmian znajdzie się przy stacji Dworzec Gdański, druga – Młociny. Zobacz schematyczne mapy zmian w tym wpisie >>>

 • Strefy zmian będą wydzielone osobnym korytarzem, w którym będą czekać kolejni zawodnicy z Waszych drużyn. Zawodnik może
  rozpocząć bieg po tym, jak zostanie dotknięty przez osobę z zespołu, która kończy swoją zmianę.
 • Zawodnicy I i II zmiany otrzymują medal oraz napoje w strefie zmian.
 • Zawodnicy z drugiej i trzeciej zmiany docierają do właściwych stref zmian we własnym zakresie.

UWAGA! Zawodnicy z drugiej i trzeciej zmiany ustawiają się we wskazanych strefach zmian na trasie biegu. Zabronione jest dokonywanie zmian poza wyznaczonymi strefami zmian.

Organizację depozytów dla Bridgestone Sztafety Maratońskiej prezentuje tabela:


DEPOZYTY

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Aby oddać depozyt, na worek musisz przykleić naklejkę ze swoim numerem startowym, którą znajdziesz w swoim pakiecie. Do odbioru depozytu za strefą mety potrzebny będzie Ci numer startowy.

Depozyty będą znajdowały się na samochodach. Numer samochodu, do którego możesz oddać, a potem odebrać depozyt znajdziesz na numerze startowym. Auta z depozytami znajdą się na terenie Miasteczka – pod Pałacem Kultury i Nauki od ul. Marszałkowskiej. Dokładną lokalizację depozytów pokażemy na mapie Miasteczka Biegowego.

 • Depozyty uczestników Nice To Fit You Warszawskiej Dychy będą działały w godz. 7:30-12:00.
 • Depozyty uczestników 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego będą działały w godz. 7:30-16:00.
 • Depozyty uczestników Bridgestone Sztafety Maratońskiej funkcjonują zgodnie z tabelą zamieszczoną powyżej.

Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.


PRZEBIERALNIE

Przed biegiem i po biegu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z przebieralni. Te znajdą się w pobliżu depozytów.


PRYSZNICE

Prysznice dla biegaczy będą dostępne w Pałacu Młodzieży PKiN (wejście od strony ul. Świętokrzyskiej) w godzinach od 11:00 – 16:00 na podstawie numeru startowego.


NOCLEG PRZED STARTREM

Osoby zainteresowane noclegiem z 23 na 24 września (sobota/niedziela) mają możliwość skorzystania z miejsca dedykowanego uczestnikom biegu.

Miejsce noclegów – Ośrodek Aktywna Warszawa na ul. Inflanckiej 8.
Liczba miejsc ograniczona – dostępnych jest 20 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Sprawdź szczegóły >>>


PACEMAKERZY

W uzyskaniu wymarzonego czasu na mecie biegów pomogą pacemakerzy.

 • 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski: 03:00, 03:10, 03:15, 03:20, 03:25, 03:30, 03:40, 03:45, 03:50, 03:55, 04:00, 04:10, 04:15, 04:20, 04:30, 04:45, 05:00
 • Nice To Fit You Warszawska Dycha: 40:00, 42:30, 45:00, 47:30, 50:00, 55:00, 60:00

LIMITY CZASU

Nice To Fit You Warszawska Dycha: 1 godzinę 20 minut

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski: 6 godzin 30 minut, liczony od strzału startera. Dodatkowe limity czasu wynoszą: 3 godziny 15 minut na półmetku i 4 godziny 45 minut na 30 km.

Bridgestone Sztafeta Maratońska: 6 godzin 30 minut, liczony od strzału startera. Dodatkowe limity czasu wynoszą 1 godzinę 30 minut na pierwszej strefie zmian i 4 godziny na drugiej strefie zmian.


POMIAR CZASU

Pomiar czasu odbywa się za pomocą chipa umieszczonego w Twoim numerze startowym. Pamiętaj, aby nie naruszyć chipa zabezpieczonego gąbeczką – uważaj na swój numer startowy.

Klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest pierwszych 200 osób przekraczających linię mety – są oni klasyfikowani na podstawie czasów oficjalnych (brutto – od strzału startera), z zastrzeżeniem że jeżeli wśród pierwszych 200 osób na mecie nie będzie co najmniej 8 mężczyzn i 8 kobiet, liczba 200 osób zostanie zwiększona tak aby je obejmowała.

Wszystkie klasyfikacje dodatkowe odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych (netto – liczonych od przekroczenia linii startu).


NUMER STARTOWY

Numer startowy musi być umieszczony z przodu stroju. Nie może być zasłonięty ani w żaden sposób modyfikowany. Naruszenie tych zasad spowoduje dyskwalifikację. Numer startowy musisz okazać wchodząc do strefy startu. Na numerze znajdziesz oznaczenie swojej strefy startowej oraz numer samochodu, do którego możesz oddać swój depozyt

UWAGA! Koniecznie wypełnij rewers numeru startowego niezbędnymi danymi osobowymi!


PROGRAM WYDARZENIA

Sprawdź tutaj >>>


INFORMATOR DROGOWY

W związku z organizacją 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego w dn. 23 i 24 września 2023 (sobota i niedziela) pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Zapraszamy do zapoznania się z planowaną zmianą funkcjonowania w ruchu drogowym.

INFORMATOR DROGOWY >>>


WYNIKI ONLINE

Wyniki 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego i imprez towarzyszących będą dostępne online na stronie biegu. Po biegu każdy uczestnik otrzyma również SMS ze swoim wynikiem.

Wyniki dostępne będą na stronie: http://live.sts-timing.pl/mw2023/


JAK ŚLEDZIĆ WYDARZENIE?

Mamy dla Was:
– kilka kanałów na Instagramie, które nadawać będą na żywo z serca biegu,
– relację tekstową MagazynBieganie.pl,
– kamerę i widok live na mecie,
– wejścia reporterskie na Facebooku,
– i oczywiście wyniki online.

Sprawdźcie wpis >>> – tutaj zgromadziliśmy wszystkie kanały warte obserwowania.


ZA LINIĄ METY

Uczestnicy wszystkich biegów za linią mety otrzymują wodę mineralną Magnesia, napój izotoniczny OSHEE, piwo bezalkoholowe Lech Free Active Hydrate oraz banana Yellow. Uczestnicy Nice To Fit You Warszawskiej Dychy otrzymają także batona od Nice To Fit You Warszawskiej Dychy. Uczestnicy Nationale-Nederlanden Mini Maratonu otrzymają Mini Wafle ryżowe SONKO, zaś maratończycy będą mogli skorzystać z posiłku pobiegowego.


POSIŁEK

Na podstawie numeru startowego z 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego możecie skorzystać z posiłku regeneracyjnego. Otrzymacie go w strefie zawodnika (przy depozytach) na podstawie numeru startowego.


MASAŻE

Strefa masażu 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego będzie usytuowana w pobliżu mety, niedaleko ulicy Emilii Plater. Do namiotu prowadzić będą specjalnie oznaczenia. Swoją pracę masażyści rozpoczną rano, a jako pierwsi z ich usług skorzystają uczestnicy biegu Nice To Fit You Warszawska Dycha.

Masaże są bezpłatne. W strefie rozstawione będą profesjonalne stoły do masażu, przy których pracować będzie kilkudziesięciu masażystów. Szef Kliniki Dr Łokieć szacuje, że strefa będzie gotowa obsłużyć nawet kilkuset biegaczy.

Eksperci kliniki Dr Łokieć będą udzielać konsultacji fizjoterapeutycznych również przed biegiem – na Expo Sport&Fitness przed 45. Nationale-Nederlanden Maratonem Warszawskim, które odbędzie się dniach 22-23 września we wnętrzach PKiN.

Więcej >>>


ZDJĘCIA Z BIEGU

Bridgestone, we współpracy z Pic2Go, zapewni pamiątkowe zdjęcia uczestnikom tegorocznej Bridgestone Sztafety Maratońskiej oraz 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego – szczegóły >>>

Zdjęcia zrobi także znany Wam, na wszystkich dystansach, FotoMaraton. W serwisie dzięki zaawansowanej wyszukiwarce twarzy bez trudu odnajdziecie bogaty pakiet zdjęć, który będziecie mogli zakupić w wysokich rozdzielczościach. Wejdź po biegu na www.FotoMaraton.pl i wybierz swój pakiet pamiątkowych zdjęć w wysokiej jakości.


MEDAL

W formularzu rejestracyjnym możesz dokupić grawerunek medalu. Usługę można będzie także wykupić bezpośrednio na miejscu, jej koszt to 25 zł. Namiot Grawerbus zlokalizowany będzie na terenie Miasteczka.


KOSZULKA

Prezentujemy koszulkę biegu głównego i biegów towarzyszących – sprawdź >>>

W przypadku chęci zakupu koszulki, jej rozmiar należy wybrać w formularzu zgłoszeniowym. Zmiana rozmiaru koszulki jest możliwa do 14.09.2023 r.

UWAGA! Pula koszulek w każdym rozmiarze jest ograniczona i nie gwarantujemy jej dostępności przez cały czas.


DEKORACJE

 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski otrzymują na mecie pamiątkowe medale. Ponadto zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn oraz zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary.
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Nice To Fit You Warszawską Dychę otrzymują na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe statuetki.
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Bridgestone Sztafetę Maratońską otrzymują pamiątkowe medale. Drużyny które zajmą miejsca I-III w klasyfikacji generalnej, otrzymają puchary.

REZYGNACJA ZE STARTU

Opłata za uczestnictwo w biegu nie podlega zwrotowi, przeniesieniu na inną osobę, przeniesieniu na inny bieg w przyszłości ani wymianie na voucher.

Jednocześnie każdy uczestnik, podczas rejestracji (wyłącznie podczas rejestracji – wykonywania opłaty za start), może zamówić i opłacić dodatkową opcję „możliwość rezygnacji i zwrotu opłaty startowej”. Zakup opcji nie jest możliwy w późniejszym terminie, jak w przypadku dokupowania koszulki, wysyłki lub graweru. Po zakupie możliwości rezygnacji Uczestnik nabywa możliwość rezygnacji ze startu w zawodach bez podania przyczyny i otrzymania 100% zwrotu wniesionej opłaty startowej, w tym za wybrane opcje dodatkowe. Koszt usługi wynosi 25 zł w przypadku Nice To Fit You Warszawskiej Dychy, 40 zł w przypadku 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego oraz 60 zł w przypadku Bridgestone Sztafety Maratońskiej i jest bezzwrotny.

Warunkiem wykorzystania wykupionej opcji jest zgłoszenie chęci rezygnacji ze startu do 10.09.2023 r.


FAKTURA

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wniesioną opłatę startową powinny zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym i wpisać wymagane dane potrzebne do wystawienia dokumentu. Faktura zostanie wygenerowana automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty i zostanie udostępniona do pobrania z profilu danego uczestnika w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym miała miejsce wpłata.

Zgodnie z przepisami podatkowymi, ze względu na dokonanie płatności przed wykonaniem usługi, zostanie wystawiona faktura zaliczkowa obejmująca pełną kwotę wniesionej opłaty. Tym samym faktura zaliczkowa jest jednocześnie fakturą końcową.


ZGŁOSZENIA GRUPOWE

Na biegi nie prowadzimy zgłoszeń grupowych – każdy uczestnik musi zapisać się indywidualnie wypełniając formularz rejestracyjny >>>.

W przypadku chęci opłacenia grupy osób za pomocą jednego przelewu każda osoba z grupy musi zapisać się samodzielnie. Następnie należy wystąpić o zbiorczą fakturę Pro-Forma. Instrukcja:

 1. Podczas rejestracji zawodnicy nie powinni oznaczać chęci otrzymania faktury oraz wprowadzać do niej danych. Nie powinni również opłacać swojego startu.
 2. W celu otrzymania faktury Pro-Forma, należy przesłać: dane do faktury, liczbę oraz listę zawodników (z numerami zgłoszeń) wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego i biegu na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com.

Faktury Pro-Forma wystawiane są za start co najmniej dwóch uczestników (nie ma możliwości otrzymania Pro-Formy za start pojedynczej osoby). Po zaksięgowaniu wpłaty dokonanej na podstawie faktury Pro-forma wszystkim zawodnikom z listy nadane zostaną numery startowe.