24 września 2023 / September 24th, 2023

Bieg wirtualny

POŁĄCZENI W BIEGU

Zapraszamy Was gorąco do udziału w wirtualnej odsłonie 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Poza królewskim dystansem, możecie pobiec z nami także na dystansie 21, 10 i 5 km. Maraton Warszawski nie zatrzymał się ani razu w swojej ponad 40-letniej historii. Nie zatrzymujcie się i Wy, a my zrobimy wszystko, abyście czuli się realną częścią tej historii!

W ramach biegu udostępnimy Wam dedykowaną aplikację, z którą będziecie mogli wyruszyć na swoją ulubioną trasę. Biegniemy 26 i 27 września, czyli w tym samym terminie, w którym w Warszawie odbywał się będzie bieg stacjonarny. Takie same będą też medale, które otrzymają uczestnicy biegu maratońskiego. 27 września połączymy się z Wami za pomocą fal radiowych, aby wspólnie wsłuchać Snu o Warszawie. W tym wyjątkowym roku biegniemy razem, niezależnie od tego, w której części świata pokonacie swój dystans.

 

POBIEGNIJ W SŁUSZNEJ SPRAWIE

Szczególnie mocno zachęcamy Was do udziału w akcji #BiegamDobrze. Wybierając ścieżkę charytatywną możecie złożyć swoją wirtualną zbiórkę i wesprzeć działania jednej z 9 organizacji dobroczynnych. W ubiegłym roku zebraliśmy wspólnie blisko 1,5 mln złotych na cele charytatywne. W tym roku, bez naszego wspólnego zaangażowania, tej pomocy zwyczajnie brakuje. Swojemu startowi możecie nadać wyjątkowy sens, a na mecie cieszyć się podwójną satysfakcją. Pamiętajcie: W słusznej sprawie biegnie się lżej!

Szczegółowe zasady biegu wirtualnego znajdziecie TUTAJ.

ZAPISZ SIĘ DO UDZIAŁU >>>

WGRAJ SWÓJ WYNIK >>>


PAKIETY STARTOWE

ŚCIEŻKA TRADYCYJNA (maraton, 21 km, 10 km, 5 km)

pakiet podstawowy – 19 PLN

 • dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego
 • umieszczenie osiągniętego rezultatu w wynikach biegu wirtualnego
 • wirtualny numer startowy
 • wirtualny medal

pakiet z medalem i wysyłką – 49 PLN

 • dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej
 • umieszczenie osiągniętego rezultatu w wynikach biegu wirtualnego
 • oficjalny numer startowy
 • oficjalny medal
 • wysyłka pakietu

pakiet z medalem koszulką i wysyłką – 99 PLN

 • dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej
 • umieszczenie osiągniętego rezultatu w wynikach biegu wirtualnego
 • oficjalny numer startowy
 • oficjalny medal
 • limitowana koszulka techniczna marki New Balance
 • wysyłka pakietu

ŚCIEŻKA CHARYTATYWNA #BiegamDobrze (maraton, 21 km, 10 km, 5 km)

Rejestrując się do biegu wirtualnego możesz wybrać ścieżkę #BiegamDobrze. W ramach zapisów wybierzesz jedną z 9 organizacji dobroczynnych i założysz swoją wirtualną zbiórkę. Zachęcając swoich bliskich i znajomych do wpłat na ważny dla Ciebie cel, będziesz zasilać swoją skarbonkę. Po zebraniu kwoty minimalnej 150 zł w prezencie od wspieranej organizacji otrzymasz pakiet startowy:

 • dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej
 • umieszczenie osiągniętego rezultatu w wynikach biegu wirtualnego
 • wyjątkowy numer startowy akcji #BiegamDobrze
 • oficjalny medal
 • wysyłka pakietu
 • podziękowania od organizacji dobroczynnej, mnóstwo wdzięczności i dobrej energii

Szczegóły akcji #BiegamDobrze, podpowiedzi, inspiracje i listę wspieranych organizacji znajdziesz TUTAJ.


ZAPISZ SIĘ DO UDZIAŁU >>>

Pakiety będą wysyłane sukcesywnie, zgodnie z kolejnością zapisów. Osoby, które dokonają pełnej rejestracji i opłaty startowej do 17 września mają gwarancję otrzymania pakietu startowego przed biegiem.

To będzie niezwykła edycja 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego. Twój bieg, może być częścią jego historii.

Swój bieg musisz wykonać w dniach 26-27 września. W tym wyjątkowym roku biegniemy razem, niezależnie od tego, w której części świata wyruszysz na swoją trasę!

Dostęp do dedykowanej aplikacji otrzyma każda osoba, która zarejestrowała się na bieg i wniosła opłatę startową. Aplikacja będzie dostępna do pobrania na początku września na AppStore i Google Play. Logowanie się będzie umożliwione na podstawie przyznanego numeru startowego i danych używanych do logowania się w panelu rejestracyjnym. O dostępności aplikacji poinformujemy Cię mailem, informacje pojawią się także we wszystkich kanałach komunikacyjnych imprezy.

Aby biec z nami możesz skorzystać z opcji trackingu w dedykowanej aplikacji mobilnej lub wystartować ze swoim ulubionym zegarkiem/aplikacją biegową, a po biegu przesłać nam zrzutu ekranu i pliku .gpx. Wszystkie instrukcje dot. aplikacji i wgrywania wyników otrzymasz od nas w pierwszej połowie września.

Medal i koszulkę otrzymają biegacze w zależności od wybranego pakietu startowego. Medal w kolorze złotym przeznaczony jest dla osób, które wybrały dystans maratonu. Uczestnicy krótszych dystansów otrzymają medal w kolorze srebrnym.

Okolicznościowa koszulka techniczna 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego marki New Balance jest taka sama, zarówno dla biegaczy stacjonarnych i wirtualnych, niezależnie od wybranego dystansu.

Wysyłka pakietów startowych rozpocznie się od połowy września. Pakiety będziemy wysyłać w kolejności wniesienia opłaty startowej. W zależności od terminu wniesienia opłaty Twój pakiet dotrze do Ciebie przed lub niedługo po biegu. Jeżeli Twoja przesyłka dotrze przed 26 września, pamiętaj – medal możesz rozpakować dopiero po wykonanej robocie! 🙂

Jeśli do terminu biegu nie uzbierasz minimalnej kwoty – zebrane do tej pory środki zostaną przekazane na wskazany przez Ciebie cel charytatywny, a Ty będziesz mieć jeszcze możliwość na zgłoszenie się do biegu „tradycyjną ścieżką”, wniesienie opłaty startowej i udział w wydarzeniu. Na ścieżkę tradycyjną możesz przepisać się w każdej chwili – taką możliwość znajdziesz po zalogowaniu się na swoim profilu biegacza na stronie rejestracji.