24 września 2023 / September 24th, 2023

Zasady akcji „Trenuję do 43. Maratonu Warszawskiego”

 

Akcja „Trenuję do Maratonu Warszawskiego” ma za zadanie w trakcie najbliższych pięciu miesięcy przygotować uczestników do startu  na dystansie maratońskim podczas tegorocznego 43. maratonu Warszawskiego.

 

 1. Każdy uczestnik otrzymuje możliwość startu w cyklu Puchar Maratonu, w ramach którego rozegranych zostanie 5 startów na odpowiednio: 5,10, 15, 20 i 25 km w kolejnych miesiącach przygotowań.
 2. Poszczególne starty w formie indywidualnych biegów zaplanowano na:24-25 kwietnia – 5 km
  29-30 maja – 10 km
  26-27 czerwca – 15 km
  24-25 lipca – 20 km
  28-29 sierpnia -25 km
 3. Biegi mają charakter wirtualny i odbywać się będą za pomocą dedykowanej aplikacji lub innego alternatywnego urządzenia rejestrującego dystans i czas.
 4. Po każdym biegu prowadzona będzie klasyfikacja. W ramach cyklu prowadzona będzie także klasyfikacja łączna w kategoriach wiekowych, w której uwzględnieni zostaną zawodnicy, którzy wezmą udział w co najmniej 3 startach Pucharu Maratonu. Szczegóły startów i klasyfikacji znajdziecie w REGULAMINIE.
 5. Zwycięzcy całego cyklu przygotowań otrzymają nagrody, a pozostali uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia akcji treningowej oraz (w zależności od wybranej opcji) tradycyjny lub wirtualny pamiątkowy medal.
 6. Podczas rejestracji można również zamówić koszulkę pamiątkową „Trenuję do Maratonu Warszawskiego” marki New Balance. Wysyłka koszulek planowana jest w drugiej połowie maja.
 7. Biegi będą miały charakter sprawdzianów formy, na podstawie których uczestnicy otrzymają przygotowane specjalnie na potrzeby tej akcji plany treningowe przygotowujące do 43. Maratonu Warszawskiego. Każdy z uczestników otrzyma sugerowany dla niego plan na adres poczty elektronicznej dostosowany do własnych wyników podczas kolejnych biegów w ramach cyklu.
 8. W ramach projektu uczestnicy będa mieli dostęp do bazy wiedzy na temat przygotowań do startu w maratonie, a także otrzymają zaproszenie na spotkania on-line z ekspertami.
 9. Uczestnicy Pucharu Maratonu, którzy zdecydują się na udział w 43. Maratonie Warszawskim mogą liczyć na dodatkową niespodziankę w ramach swojego pakietu startowego na bieg.
 10. Udział w cyklu przygotowującym Puchar Maratonu, nie jest tożsamy ze startem w 43. Maratonie Warszawskim.

  W tym roku trenujemy razem!