24 września 2023 / September 24th, 2023

Aplikacja Pucharu Maratonu

Możesz pobrać aplikację mobilną „MARATON WARSZAWSKI”, dzięki której zarejestrujesz swój bieg, a także będziesz miał zawsze pod ręką wszystkie przydatne informacje związane z Twoim startem w ramach Pucharu Maratonu.

Aplikacja „MARATON WARSZAWSKI” dostępna jest w Sklepie Play (Android) oraz w iStore (iPhone). Jej główną funkcjonalnością jest możliwość zarejestrowania Twojego startu w wydarzeniach organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Dzięki temu osiągnięty przez Ciebie rezultat w każdym z kolejnych sprawdzianów biegowych znajdzie się automatycznie w oficjalnych wynikach poszczególnych biegów. Pamiętaj, aby po jej uruchomieniu i pojawieniu się komunikatów zaakceptować zgody na lokalizację GPS oraz dostęp do aparatu. Inaczej aplikacja nie będzie działała poprawnie.

Aby aplikacja mogła rejestrować sygnał GPS, także w momencie gdy używasz innych aplikacji (jak np. odtwarzacz muzyki) lub gdy zablokujesz ekran swojego telefonu, musisz wyrazić zgodę na używanie danych GPS przez cały czas (a nie tylko podczas używania aplikacji). Aby to zrobić, należy przejść do ustawień telefonu:

  • Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – ZEZWOLENIA – LOKALIZACJA – Zawsze zezwalaj.
  • iOS (iPhone): USTAWIENIA – PRYWATNOŚĆ – USŁUGI LOKALIZACJI – Maraton Warszawski – Zawsze.

Aplikacja musi też mieć zgodę na działanie w tle. Aby to sprawdzić, należy:

  • Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – BATERIA – należy zezwolić na pracę aplikacji w tle. Wyłączona powinna być również opcja optymalizacji energii.
  • iOS (iPhone): USTAWIENIA – Maraton Warszawski – ODŚWIEŻANIE W TLE włączone

Poniżej znajdziesz instrukcje „krok po kroku” jak prawidłowo skonfigurować swój telefon:
iOS (iPhone)
Android w wersji 11
Android w wersji 10.
Android w wersji 9.0 (i starsze)

Użytkowników, którzy posiadają zainstalowaną już aplikację mobilną „Maraton Warszawski” na swoich urządzeniach, prosimy o dokonanie aktualizacji, tak by mogli korzystać z jej pełnej funkcjonalności ( jak to zrobić sprawdź TUTAJ>>>).

Przed startem sprawdź działanie aplikacji „MARATON WARSZAWSKI” poprzez rejestrację swojej aktywności na świeżym powietrzu. W tym celu w terminie od 20 do 25 kwietnia możesz skorzystać z wydarzenia „Przetestuj Bieg z Aplikacją”, który znajdziesz wśród listy trwających wydarzeń. Kliknij w przycisk REJESTRUJ WYŚCIG, podaj swój numer startowy i adres e-mail użyty do zgłoszenia na bieg, a następnie poczekaj na odnalezienie sygnału GPS. Aby rejestrowanie zatrzyma się automatycznie po przebiegnięciu dystansu 1 km, co powinno spowodować wyświetlenie się podsumowania treningu w postaci pokonanego dystansu, czasu oraz osiągniętego tempa.

Rejestracja drugiego startu, w ramach Puchar Maratonu, będzie aktywna od 29 maja, godz.: 0:00 do 30 kwietnia, godz.: 23:59. Aby ją rozpocząć, uruchom aplikację, a następnie wybierz wydarzenie, w którym bierzesz udział:

  • Naciśnij „Śledź moja aktywność”, a następnie zaloguj się za pomocą numeru startowego oraz adresu e-mail, którego użyłeś do rejestracji na bieg i kliknij „Rejestruj”
  • Poczekaj, aż telefon odnajdzie dobry sygnał GPS i pokaże Twoją pozycję na mapie
  • Wciśnij „Start” i rozpocznij bieg
  • Po wgraniu czasu, aktywuje się przycisk TWÓJ WYNIK, gdzie zobaczysz Twój rezultat oraz aktualne miejsce.

Swój bieg możesz również zarejestrować za pomocą innego urządzenia GPS i przesłać go nam poprzez stronę internetową do dnia 31 maja, godz: 23:59. Pamiętaj jednak, że korzystanie z autopauzy, bądź przerywanie i wznawianie rejestracji swojego biegu jest niedozwolone. Link do wgrywania uzyskanych wyników i potwierdzających go zrzutów ekranu będzie dostępny w dniu startu.

W aplikacji „Maraton Warszawski” znajdziesz także dedykowane nakładki do pamiątkowych zdjęć, które znajdują się pod przyciskiem „Zrób sobie selfie”. Zachęcamy do dzielenia się nimi w social mediach. Pamiętaj o dodaniu hashtagu #TrenujedoMaratonuWarszawskiego, abyśmy mogli się znaleźć 🙂