29 września 2024 / September 29th, 2024

Aplikacja mobilna

 

Możesz pobrać aplikację mobilną „MARATON WARSZAWSKI”, dzięki której zarejestrujesz swój bieg, a także będziesz miał zawsze pod ręką wszystkie przydatne informacje związane z Twoim startem w Koronie Warszawy by Rak’n’Roll.

Aplikacja „MARATON WARSZAWSKI” dostępna jest w Sklepie Play (Android) oraz w iStore (iPhone). Jej główną funkcjonalnością jest możliwość zarejestrowania Twojego startu w wydarzeniach organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. Dzięki temu osiągnięty przez Ciebie rezultat znajdzie się automatycznie w oficjalnych wynikach poszczególnych biegów. Pamiętaj, aby po jej uruchomieniu i pojawieniu się komunikatów zaakceptować zgody na lokalizację GPS oraz dostęp do aparatu. Inaczej aplikacja nie będzie działała poprawnie.

Aby aplikacja mogła rejestrować sygnał GPS także w momencie gdy używasz innych aplikacji (jak np. odtwarzacz muzyki) lub gdy zablokujesz ekran swojego telefonu, musisz wyrazić zgodę na używanie danych GPS przez cały czas (a nie tylko podczas używania aplikacji). Aby to zrobić, należy przejść do ustawień telefonu:

  • Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – ZEZWOLENIA – LOKALIZACJA – Zawsze zezwalaj.
  • iOS(iphone): USTAWIENIA – PRYWATNOŚĆ – USŁUGI LOKALIZACJI – Maraton Warszawski – Zawsze.

Aplikacja musi też mieć zgodę na działanie w tle. Aby to sprawdzić, należy:

  • Android: USTAWIENIA – APLIKACJE – Maraton Warszawski – BATERIA – należy zezwolić na pracę aplikacji w tle. Wyłączona powinna być również opcja optymalizacji energii.
  • iOS(iphone): USTAWIENIA – Maraton Warszawski – ODŚWIEŻANIE W TLE włączone

 

 

 

Użytkowników, którzy posiadają zainstalowaną już aplikację mobilną „Maraton Warszawski” na swoich urządzeniach, prosimy o dokonanie aktualizacji, tak by mogli korzystać z jej pełnej funkcjonalności ( jak to zrobić sprawdź TUTAJ>>>).

Przed startem sprawdź działanie aplikacji „MARATON WARSZAWSKI” poprzez rejestrację swojej aktywności na świeżym powietrzu. W tym celu kliknij na ikonkę biegacza w prawym dolnym rogu. Poczekaj na odnalezienie sygnału GPS oraz kliknij w przycisk START. Aby zatrzymać rejestrowanie po treningu użyj przycisku STOP, co powinno spowodować wyświetlenie się podsumowania treningu w postaci pokonanego dystansu, czasu oraz osiągniętego tempa.

Rejestracja startu, w ramach Korony Warszawy by Rak’n’Roll, będzie aktywna od 27 marca, godz.: 0:00 do 11 kwietnia, godz.: 23:59. Aby ją rozpocząć, uruchom aplikację, a następnie wybierz wydarzenie (styl zdobywania Korony Warszawy), w którym bierzesz udział:

  • Naciśnij „Śledź moja aktywność”, a następnie zaloguj się za pomocą numeru licencji (numeru startowego) oraz adresu e-mail, którego użyłeś do rejestracji w biegu i kliknij „Rejestruj”
  • Poczekaj, aż telefon odnajdzie dobry sygnał GPS i pokaże Twoją pozycję na mapie
  • Wciśnij „Start” i rozpocznij bieg
  • W stylu alpejskim po osiągnięciu dystansu i zdobyciu wszystkich 6 szczytów zatrzymaj czas poprzez przycisk „Stop”
  • W stylu oblężniczym po zrealizowaniu każdego z etapów zatrzymaj czas przyciskiem „Stop”, a po ukończeniu całego zadania (zdobyciu 6 szczytów i pokonaniu łącznego dystansu min. 30 km) dodatkowo zatwierdź zakończenie wyzwania przyciskiem „Koniec rajdu”.
  • Po wgraniu czasu, aktywuje się przycisk TWÓJ WYNIK, gdzie zobaczysz Twój rezultat oraz aktualne miejsce.

 

Rejestracja startu w stylu turystycznym wymaga wyłącznie uwiecznienia zdobycie kolejnych szczytów na zdjęcia, do czego nie jest potrzebna aplikacja ani urządzenie śledzące. Możesz jednak skorzystać z dedykowanych nakładek do zdjęć w aplikacji „Maraton Warszawski”, które znajdziesz pod przyciskiem „Zrób sobie selfie”.

 

 

Jeżeli wolisz biec z zegarkiem lub inną aplikacją mierzącą czas i dystans biegu, pamiętaj, że istnieje możliwość przesłania nam zapisu gpx oraz zrzutu ekranu lub zdjęcia zegarka. Dokumentację biegu w tej formie musisz wysłać do 18 kwietnia, wybierając w aplikacji przycisk WPROWADŹ SWÓJ WYNIK lub poprzez stronę: https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/